McDonald’s iki Michelin yıldızlı şefin hamburgerlerini satıyor

McDonald’s Avrupa’da yeni bir menü oluşturmak için ünlü şeflerin gücünden yararlanıyor. Ocak ayında, McDonald’s Danimarka şef Paul Cunningham ile yeni bir ortaklığı açıkladı ve Cunningham, zincirin sınırlı süreli teklifi için üst düzey bir burger yarattı.

Cunningham’ın eseri olarak adlandırılan ve sadece Danimarka’da satışa çıkan Homestyle Bearnaise, Béarnaise sos, patates çubukları, tütsülenmiş soğan püresi, kavrulmuş soğan, marul ve cheddar peyniri ile kaplanmış bir dana köftesinden oluşuyor ve brioche ekmeğinin üzerinde servis ediliyor.

İngiliz doğumlu Cunningham, 2012’den beri Danimarka’nın batısında iki Michelin yıldızlı bir restoran olan Henne Kirkeby Kro’nun baş şefidir ve ilk Michelin yıldızını 2016’da, ikinci Michelin yıldızını da bundan bir sene sonra almıştır.

Ancak, herkes sanıldığı kadar bu iş birliğinden heyecan duymuyor. Cunningham’ın hamlesi mutfak çevrelerinde bazı tartışmalara yol açtı. Robb Report’a göre, beğenilen şef Christian Puglisi, Cunningham’ın McDonald’s ile olan ortaklığını “değerlere ihanet” olarak nitelendirdi.

Sosyal Medya'da Paylaşın