Mauro Colagreco’nun en yeni konsepti Ceto, bir restorandan çok daha fazlasını sunuyor

Fransız Rivierası’nın en güzel noktalarından biri, Akdeniz’in panaromik manzarasında Mauro Colagreco’nun eşsiz lezzetlerine ev sahipliği yapıyor. Michelin yıldızlı Colagreco’nun en yeni konsepti Ceto açıldı ve misafirlerine bir restorandan daha fazlasını, bir ‘deniz mutfağı atölyesi’ sunuyor.

2000’lerde Fransa’nın Côte d’Azur’una geldiğinden beri Mauro Colagreco’nun gözü, şimdi Maybourne Rivierası olarak bilinen uçurum kenarındaki oteldeydi. Maybourne Hotel Group tarafından satın alınmadan ve modernist bir yenileme yapılmadan önce eski Vista Palace olan bu örnek adres, Mauro’nun her zaman bir restoran için “çok güzel bir yer” olacağını düşündüğü kayalık bir yarımadanın üzerinde yer alıyor. Şimdi 15 yıl sonra, Colagreco’nun en yeni restoranı Ceto açıldı ve Akdeniz’in panoramik manzarasına sahip en üst katta yer alan çok güzel bir noktada yer alıyor.

Yakındaki üç Michelin yıldızlı Mirazur, sizi okyanus, dağlar ve kendi bahçeleri arasında götüren bir deneyim sunarken, Ceto sıkıca aşağıdaki sulara odaklanmış durumda. Colagreco, balıkları olgunlaştırmak için geleneksel teknikleri öğrenmek için Japonya dahil birçok ülkeye seyahat ettikten sonra, yeni restoran için kendi olgunlaşma odasını geliştirdi. Balıkları bu hassasiyette olgunlaştırmak için inşa edilmiş yegane odalardan biri olduğunu söyleyen Mauro Colagreco “Ben bile lezzeti bu şekilde artırabileceğimize inanmıyordum” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın