Mauro Colagreco, Akdeniz lezzetlerini iki yeni restoranda sunuyor

Mauro Colagreco, Maybourne Rivierası’ndaki iki restoranın başına geçiyor. The Maybourne Hotel Group’un bünyesinde yer alacak olan restoranlar, kayalık bir yarımada üzerine inşa edilerek modern bir stile sahip olacak.

9 Ekim Cumartesi günü açılacak olan Ceto, Akdeniz’in çarpıcı panoramik manzarasında sahip otelin en üst katında yer alıyor. Bulunduğu konumun hakkını veren Mauro, bu restoranda ayrıca su ürünleri hakkındaki bilgileri pekiştiren ve sürdürülebilir ekolojik çözümlerin araştırılacağı bir “deniz mutfağı atölyesi” kuracak. Akdeniz’i temsil edecek olan menüde sadece balık ve kabuklu deniz ürünleri değil, deniz yosunu, deniz otları, deniz rezenesi, deniz hıyarı ve salyangoz da yer alacak.

Mauro Colagreco’nun diğer restoranı ise, 22 Eylül’de kapılarını açan Riviera Restaurant. Yöresel gastronomiyi en sade haliyle sunan bu mekan, gün boyu öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalıklar sunuyor. Bölgenin zengin çeşitliliğini menüde yansıtan Colagreco, Niçoise salatası, Spagetti alla Genovese, ızgara balık, Tropézienne gibi lezzetleri misafirlerine sunuyor.

Üç Michelin yıldızlı başarılı şefin bu yeni projeleri, mutfak vizyonunu sergilemesi ve bölgeyi uluslararası gastronomi sahnesinin ön saflarına yerleştirmesi için büyük bir fırsat olarak görülüyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın