Mandarin Oriental Bosphorus, 2021’in ilk çeyreğinde kapılarını açmaya hazırlanıyor!

2021’in ilk çeyreğinde kapılarını açacak olan Mandarin Oriental Bosphorus için çok sayıda atama yapıldı.

Mandarin Oriental Hotel Group, Mandarin Oriental, Bodrum’dan sonra Türkiye’de ikinci otelini açmaya hazırlanıyor. İstanbul Kuruçeşme’de yapımı süren 550 milyon dolarlık Mandarin Oriental Bosphorus 2021 yılının ilk çeyreğinde kapılarını açacak. Oteli yönetecek ekip belli oldu. 1 Mayıs 2018’de Mandarin Oriental, Bodrum’un genel müdürü olarak göreve başlayan Harun Dursun, 21 Eylül 2020 itibarıyla Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un genel müdürlük pozisyonuna atanmıştı. Dursun’un birlikte çalışacağı ekip de belli oldu.

Yeliz Sarı Çelik, Pazarlama ve İletişim Direktörü oldu

2019 yılından bu yana Mandarin Oriental, Bodrum’da İletişim Direktör Yardımcısı olarak görev yapan Yeliz Sarı Çalık, 1 Kasım 2020 tarihi itibarıyla Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’un Pazarlama ve İletişim Direktörlüğü pozisyonuna terfi etti.

Mersin Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden dereceyle mezun olan Çalık, eğitim hayatına Almanya’daki Bremen Üniversitesi ve Kanada, Vancouver’daki English Bay College’da devam etmiştir. Stajını Kanada’da tamamlamış, kariyerine 2011 yılında Çırağan Palace Kempinski Istanbul’da Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak başlamıştır. Çırağan Palace Kempinski Istanbul’da sırasıyla Satış ve Pazarlama Yetkilisi, Pazarlama Müdür Yardımcısı ve Pazarlama Müdürü unvanlarıyla görev yapmanın yanı sıra, Kempinski Hotels bünyesinde kendi alanında çeşitli eğitimlere katılan ve grubun farklı otellerindeki ekiplerde önemli roller üstlenen Çalık, Mandarin Oriental ailesindeki yeni görevi için büyük heyecan duymaktadır.

Enver Çelebi Finans Direktörü oldu

Enver Çelebi, 2 Kasım 2020 tarihi itibarıyla Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’a Finans Direktörü olarak atandı.

Finans Grup Direktörü olarak görev yaptığı Sheraton Istanbul City Centre ve JW Marriott Istanbul Bosphorus’tan Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul ailesine katılan Çelebi, kariyerine 1989 yılında Antalya’daki Thomas Cook Ltd. Club Aldiana Milta Hotel’de başlamıştır. Mövenpick Hotel İzmir ve Radisson Blu Çeşme’de başarılı açılışlara imza atarak kariyerine devam etmiş, ardından Antalya’daki lüks resort Mardan Palace’ta Finans Direktörü olarak görev almış ve sonrasında Bakü’deki Sheraton Airport Hotel’e transfer olmuştur. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nda Uluslararası Finans Danışmanı olarak çalıştığı Kırgızistan’da, Orion Hotel Bişkek’e açılış öncesi döneminde de hizmet vermiştir. Gazi Üniversitesi Otelcilik ve Turizm İşletmeciliği bölümünden mezun olan Çelebi, Mandarin Oriental ailesindeki yeni görevi için büyük bir heyecan duymaktadır.

Sosyal Medya'da Paylaşın