Lezzetin ve doğallığın buluştuğu nokta: Doygun Ekmek

Sadece ekmeğin değil aynı zamanda simit, açma, poğaça gibi geleneksel tatlar ve kruvasan, danish, börek ve kurabiye gibi 150’den fazla ürünü markasının kahramanı yapan Doygun Ekmek, yaşam kalitesini yükseltmeyi misyon edinerek 20 yıldan fazladır lezzet ve doğallığın bir araya geldiği nokta oluyor. Edindiği misyon ile inovasyon çalışmaları hız kesmeden devam eden Doygun Ekmek, artan taleplerin cevapları niteliğinde “Doygun Organik” ve “Doygun Artizan” markaları ile büyüyen pazarın aranan markası oluyor. Kokusuyla pek çok anıyı canlandıran, enfes lezzetleri müşterileriyle buluşturan Doygun Ekmek’i Marka Yönetmeni Öznur Kılıç’tan dinledik.

1999 yılında kurulan Doygun, kurulduğu günden bu yana Marmara Bölgesi ağırlıklı olmak üzere birçok profesyonel ve perakende müşteriye hizmet vererek yıllık ortalama 25 bin tonluk üretim kapasitesi ile sektörün lider isimlerinden biri haline geliyor. Marka Yönetmeni Öznur Kılıç, 18 bin 500 metrekarelik tesislerinde dünya standartlarında, el değmeden üretim yapan Doygun için, “Aynı zamanda yüksek kalite ve hijyen standartlarımız sayesinde ‘TSE COVID-19 Güvenli üretim’ sertifikasını alan öncü firmalardan biriyiz” diyor.

“Doygun Organik” ve “Doygun Artizan” ile sektörde devleşen Doygun Ekmek

Geçen senelerde çıkardığı 2 markası “Doygun Organik” ve “Doygun Artizan” ile sağlıklı ve doğal beslenme bilincine paralel olarak inovatif ürünler geliştirmeyi hedefleyen Doygun, markette giderek artan talebi karşılayan lider markalardan biri olarak ürün yelpazesini giderek genişletiyor. Kılıç, “Doygun markası özellikle sağlıklı beslenmeye yönelik tüketici taleplerine hizmet edebilmek amacıyla 2017 yılından itibaren Ar-Ge çalışmalarına ağırlık vererek ‘Doygun Organik’ markasını oluşturmuştur” ifadelerini kullanıyor ve sözlerine şöyle devam ediyor, “Doygun Organik markasının lansmanından 1 yıl sonra ise ‘Doygun Artizan’ markasıyla özel içeriklerde, dünyada trend olan mor unlu ekmek gibi çeşitleri ekşi maya lezzetinde tüketicisine sunmaya başladı. Ekşi maya ekmeklerinin yanı sıra yoğurtlu-üzümlü kurabiye, mozaik kek gibi tatlı kategori ürünleri de ev yapımı lezzetinde, şeffaf ambalajda Doygun Artizan markası altında yer aldı.”

Her bir aşamada hijyen anahtar kelime oluyor

Pazara sundukları her bir ürünün arkasında ayrı bir emek ve özen yatan Doygun Ekmek, her aşamada koordinasyonlarını yüksek seviyede tutarak bütün süreçlerini büyük bir titizlik ile tamamlarken lezzetten ödün vermiyor. Kılıç, “En iyi ham maddenin seçilmesi ile başlayan sürecimiz üretim aşamasında ürün mayalanma kontrolleri, fırın pişirme kontrolleri, paketleme öncesi ve sonrası güvenlik kontrolleri gibi sık işlem kontrolleri ile devam ediyor. Bu süreçler tamamlandığında ise bizim için ayrı bir maraton başlıyor. Ürünlerimiz arasında tüketim ömrü kısa olan ürünler de bulunduğu için uygun ürüne uygun depolama ve lojistik koşulları sağlanmasının ardından ürünlerimiz tüm satış noktalarına ulaşmış oluyor” açıklamalarında bulunuyor.

“Sektörün gelişimine katkıda bulunuyoruz”

Doygun Ekmek, ‘Doygun Organik’ markasıyla gıda seçimlerini organik ürünlerden yana yapan tüketicileri hedeflerken ‘Doygun Artizan’ markasıyla ise farklı arayışları olan, trendleri takip eden, tükettiği ürünlerde maksimum tazelik ve ev yapımı lezzeti arayan tüketicilerin aradığı ilk marka oluyor. “Ürün portföyümüzdeki seçimlerimizde ilk olmaya dikkat ederken, tabii ki ‘tek’ kalmayacağımızın bilincindeyiz” diyen Öznur Kılıç, sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Böylece sektörün gelişimine katkıda bulunuyoruz ve bu pozisyonda bulunuyor olmaktan gurur duyuyor ve sorumluluk hissediyoruz. Bizim yaklaşımımız, sektördeki ham madde tedarikçisi olan iş ortaklarımızın da hızla adapte olmaları için itici bir güç oluyor.”

Sosyal Medya'da Paylaşın