La Liste ‘Garden Party’ ile gastronomi dünyasını buluşturdu

2015 yılından bu yana dünyanın en iyi 1000 restoranını listeleyen La Liste, salgının başlamasının ardından ilk etkinliğini dün gece gerçekleştirdi. ‘Garden Party’ adıyla gerçekleştirilen gecede, La Liste 2021 Award sahipleri ödüllerini alırken bu yılın en ilgi çeken temalarından biri olan Afrika mutfağına övgü yağdı.

La Liste’in uzman kadrosu tarafından belirlenen sıralama, gastronomi dünyası için önemli bir yol gösterici olma özelliği taşıyor. 2021 yılının Şubat ayında özel ödüllerin sahiplerini açıklayan La Liste, pandemi koşulları nedeniyle bir tören düzenleyememişti. Dün gece gerçekleştirilen ‘Garden Party’ ile hem gastronomi dünyasının ilgi çeken isimleri bir araya geldi hem de ödüller gecikmeli de olsa sahiplerine takdim edildi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da etkinlikte bir konuşma yaparak konuklarla bir araya geldi.

Dabiz Muñoz, Selassie Atadika, Guillaume Gomez ve Alexandre Mazzia gibi yıldız isimleri buluşturan etkinlikte son yılların yükselen temalarından Afrika mutfağına da övgü yağdı. Chef Anto, Mory Sacko, Mohamed Cheikh, Najat Kaanache, Elis Bond ve Jan Hendrik Van Der Wetshuzien geceye katılarak Afrika mutfağının bilinmeyen yönlerini katılımcılarla paylaştı.

Sosyal Medya'da Paylaşın