Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: “Dünyada en çok reklam veren ülkeyiz”

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2020’de 14 ülkede televizyon reklamları yayınlandığını, dijital reklamların toplamda 1.3 milyar izlenme rakamlarına ulaştığını belirtti. Ersoy, “Bu, dünyada bu sene en çok reklam veren ülke olduğumuzu gösteriyor turizm alanında” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçesi görüşüldü. Bütçe görüşmelerinde 2020’de 14 ülkede televizyon reklamları yayınlandığını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ayrıca 8 ülkede en saygın ve en çok okunan 57 dergide yıl boyunca reklam çalışması gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Hürriyet’ten Umut Erdem’in haberine göre; 82 ülkede 54 filmle devam eden dijital reklamların toplamda 6.7 milyar gösterim, 1.3 milyar izlenme rakamlarına ulaştığını söyleyen Ersoy, “Bu, dünyada bu sene en çok reklam veren ülke olduğumuzu gösteriyor turizm alanında. Yeni dijital takip altyapısı sayesinde Türkiye marka algısı, 100’ü aşkın ana haber kaynağı, sosyal medya platformu, global sivil toplum kuruluşları, tur operatörleri ve benzeri kaynaklar üzerinden sürekli takip edilmektedir” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın