Kristal Elma’dan Domino’s’a 3 ödül!

Mahallenin Pizzacısı Domino’s, Türk reklam sektörünün Oskar’ı olarak kabul edilen 33. Kristal Elma Ödülleri’nden Whatsapp Sipariş Hattı projesiyle 3 büyük ödüle döndü.

Türkiye’de evlere servisin öncüsü Domino’s, pandemi döneminde hayata geçirdiği Whatsapp Sipariş Hattı projesiyle ödüle doymuyor. Whatsapp Sipariş Hattı ile geçtiğimiz ay sonuçlanan Felis Ödülleri’nde bir Felis ve 1 Başarı Ödülü sahibi olan Domino’s, aynı projeyle Türkiye’nin en prestijli reklam ödüllerinden 33. Kristal Elma^dan da 3 ödülle döndü.

Domino’s, kreatif çalışmaları Forward Media tarafından yürütülen Whatsapp Sipariş Hattı projesiyle “Medyada Mükemmellik” kategorisinin “Medya Uygulamasında Mükemmellik” dalında 1 Kristal Elma, “Medya Kullanımı” kategorisinin “Markalı İçerik – Ürün Yerleştirme” dalında 1 Gümüş Elma ve “Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon” kategorisinin “Native Reklamlar” dalında 1 Gümüş Elma almaya hak kazandı.

WhatsApp Sipariş Hattı nedir?

Dünyanın önde gelen fast food markalarından Domino’s, 2020 yılında WhatsApp üzerinden eve servis hizmetini devreye alarak mobil siparişte yepyeni bir dönem başlatmıştı. Lezzet severlerin Domino’s ürünlerine kolayca erişebilmelerinde önemli bir araç niteliğindeki WhatsApp Sipariş Hattı hizmeti, 444 33 22 numaralı telefon hattı üzerinden veriliyor. Kullanıcılar numarayı cep telefonlarına kaydettikten sonra vermek istedikleri siparişe ilişkin her türlü bilgiyi mesaj yoluyla Domino’s’a iletebiliyor. Dileyenler WhatsApp’tan gönderdikleri mesaja “Temassız Teslimat” ifadesini ekleyerek siparişlerini sağlık ve güvenle teslim alabiliyor. Domino’s, WhatsApp’ın yaygın kullanımıyla müşterilerine kolay ve hızlı bir eve sipariş deneyimi yaşatıyor.

Domino’s, Whatsapp Sipariş Hattı projesini 360 derecelik pazarlama yaklaşımıyla tanıtmış, geleneksel ve dijital medya mecralarını birbirine bağlayan bir stratejiyle büyük kitlelere ulaşmıştı.

Sosyal Medya'da Paylaşın