Klasik bir İtalyan trattoria’sı: Paps Italian

Paps Italian, Karaköy’ün kalbi Tarihi Fransız Geçidi’nde yer alan klasik bir İtalyan trattoria’sı. 2015’te kapılarını açan restoranın mutfağını ilk günden beri Napoli’li şef Luigi Mariconda yönetiyor. Toplamda 50 kişilik kapasiteye sahip restoran samimi ama şık bir atmosfer, yalın ama iddialı ve lezzetli yemekler sunuyor.

Luigi, nam-ı diğer Gigi, açık mutfakta aile tariflerini kullanarak düzenli olarak değişen İtalyan lezzetleri hazırlıyor. 40 yıllık ekşi mayayla hazırlanan pizza ve ekmekler, ev yapımı makarnalar, Napoli şehrine özel, geleneksel tekniklerle hazırlanan soslarla servis edilen et ve balıklar, Gigi’nin annesinin tarifinin birebir aynısı olan tiramisu, Kars’tan özel getirilen Kars Gravyeri, manda sütünden yapılan Burrata, 36 ay dinlendirilmiş Parmigiano ve butik üreticilerden oluşan zengin şarap ve kokteyl menüsüyle günün her saati keyifli bir ortam sunuluyor. Paps Italian, Mums Restorancılık bünyesinde, şirketin ikinci restoranı. Kardeşi Mums Brasserie 2014 yılının Ekim ayında açılmış, Paps Italian’ın hemen karşısında yer alıyor. Her iki restoranın da executive şefi Luigi Mariconda. Paps Italian gerçek bir İtalyan deneyimi yaşatırken drop-in konsepti sayesinde aynı zamanda ulaşılır ve samimi bir yapı korumayı başarıyor. Bu sayede yerli yabancı, genç ve yaşlı, kaliteli ve geniş bir müşteri kitlesine sahip. Paps Italian 4 yılı aşkın süredir birçok müşterisinin kalbinde taht kurmayı başarıyor ve onların desteğiyle önce yurt içinde, takiben yurt dışında büyümeyi hedefliyor.

Paps Italian’ın lezzetleri Executive Chef Luigi Mariconda’ya emanet

Luigi Mariconda, namı diğer “Gigi” ilk mutfak deneyimini Fransa’da özel, lüks teknelere sezonluk yemek yapan bir şirkette çalışarak yaşıyor. L’Atelier de Joël Robuchon, Alain Ducasse gibi Michelin yıldızlı restoranlarda çalıştıktan sonra İtalya’ya dönüyor ve Roma’da aşçılık kariyerini sürdürüyor. Roma’dayken tanıştığı Türk eşiyle birlikte İstanbul’a geliyor ve La Scarpetta’nın kuruluş aşamasında executive şef olarak çalıştıktan sonra Paps Italian’ın executive şefi olarak işe başlıyor ve 4 yılı aşkın süredir Paps Italian ve Mums Brasserie’nin executive şefi olarak devam ediyor.

Paps’ta en sevilenler

40 yıllık ekşi mayayla hazırlanmış pizza, yine 40 yıllık ekşi mayayla hazırlanmış ve üç gün dinlendirilmiş ekmek, foccacia ve grissini, ev yapımı ıspanaklı fettucini, lazanya ve ravioli, Napoli şehrinin özel, geleneksel bir ev yemeği olan Paccheri alla Genovese. 6 saat kısık ateşte pişmiş dana kaburga, Klasik bir İtalyan başlangıcı olan Parmigiana di Melanzane, Luigi Mariconda’nın annesinin tarifi Tiramisu.

Sosyal Medya'da Paylaşın