Kariyerinde ve hayatında lezzete değer verenler “Usla”da buluşuyor!

Her biri konusunda uzman eğitmenleri, profesyonel ekibi ve 10 yılı aşkın tecrübesi ile otelcilik ve yiyecek – içecek sektöründe sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi yani USLA, yeni dönüşümünün müjdesini veriyor. Çok yakında Kanyon’da kapılarını açacak olan yeni kampüsü başta olmak üzere 10 yılı aşkın hikayesini de daha modern, daha dinamik bir çizgiye taşıyan USLA, tüm bu süreçte gerçekleştirdiği eğlenceli ve leziz atölyeleri, sektöre yepyeni isimler kazandıran profesyonel eğitimleri ile ilgi görüyor.

USLA, “American Hospitality Academy International Hotel Management Schools (AHA-IHMS)”’un İstanbul kampüsü ve Türkiye’nin önemli uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademileri arasında yer alıyor.

USLA Eğitimleri ile Kariyerinizde Dönüm Noktası…

USLA’nın hem yurt içi, hem de yurt dışında geçerli olan diplomalı eğitimleri arasında Profesyonel Aşçılık, Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik, Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık, Uzun Dönem Pastacılık ve Ekmekçilik, Girişimcilere Özel Pastacılık ve Ekmekçilik İşletme Yönetimi, Girişimcilere Özel Aşçılık ve İşletme Yönetimi, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitim Programı, IYT Superyacht Chef, SCA Sertifikalı Barista Eğitimi, Mutfağa İlk Adım Aşçılık, Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik, Master Şef, ABD Stajı, İspanya Stajı, Portekiz Stajı yer alıyor. Kariyer hayatına yeni başlayacaklar olanlar ya da kariyerinde yeni bir dönüm noktasına başlamak isteyenlerin tercih ettiği USLA eğitimlerinin en büyük avantajı diplomanın aynı zamanda yurt dışında da geçerli olması… Eğitimler için kayıtlar halen devam ediyor; Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik, Yiyecek İçecek İşletmeciliği, Mutfağa İlk Adım Aşçılık, SCA Sertifikalı Barista Eğitimi…

30 Ekim 2021 Cumartesi USLA “Uzakdoğu Mutfağı” Atölyesi – 19.00 – 23.00 arası düzenlenen bu atölyede, ülkemize uzak, damak tadınıza yakın lezzetler ile kendinizi şımartmaya hazır olun. Çin Usulü Acılı Ekşili Çorba, Sebzeli Noodle, Mançurya Usulü Tatlı Ekşili Tavuk ve ağızlarınızı tatlandıracak Tiramisu menümüz sizlere bekliyor.

6 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olan ve 9 hafta boyunca her hafta sonu (Cumartesi ve Pazar) gerçekleştirilen USLA Yiyecek İçecek İşletmeciliği, yiyecek – içecek alanında kendi işletmesini açmak isteyen girişimcilerin sektör ve iş yönetimi hakkında bilmeleri gerekenleri içeriyor. Sektörün önde gelen danışmaları ve uzmanları tarafından verilen bu eğitimde, gelir ve menü yönetimi, işletme yönetimi, satış ve pazarlama, finans yönetimi, insan kaynakları yönetimi, girişimcilik, riski en aza indirip, en düşük maliyetle en doğru yatırımı yapmaya kadar en önemli teorik bilgiler gerçek hayata dair uygulamalar ile aktarılıyor.

USLA Yiyecek İçecek İşletmeciliği – 6 Kasım 2021 – 9 hafta – 10.500 TL

https://www.uslaakademi.com/egitim/yiyecek-icecek-isletmeciligi

10 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olan ve 4 hafta boyunca her Pazartesi ve Çarşamba gerçekleştirilen USLA Mutfağa İlk Adım Aşçılık, aşçılık alanında en önemli teknikleri ve uygulamaları kapsıyor. Konusunda uzman, profesyonel eğitmen şefler tarafından gerçekleştirilen bu eğitimde, temel kesim teknikleri, pişirme teknikleri, tavuk, dana, kuzu, balık ve deniz ürünleri, soğuk mutfak, taze makarna ve burger teknikleri gibi dersler görülüyor.

USLA Mutfağa İlk Adım Aşçılık – 10 Kasım 2021 – 4 hafta – 2.600 TL

https://www.uslaakademi.com/egitim/mutfaga-ilk-adim-ascilik

22 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olan ve 5 hafta eğitim, 4 hafta staj şeklinde toplam 9 hafta boyunca gerçekleştirilen USLA Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitimi, sektörün önde gelen eğitmenleri tarafından verilen bar ve içki servisi başta olmak üzere bu alana dair teknik bilgileri ve uygulamaları kapsıyor. Bar kültürü dahil tüm önemli bilgilerin, miksolojinin yer aldığı bu eğitimde, sektörel anlamda oldukça önem taşıyan kokteyl – yemek eşleştirme dersleri de bulunuyor ve her öğrenci eğitim kapsamında önemli işletmelerde staj yapma hakkına sahip oluyor.

USLA Profesyonel Bar ve Miksoloji Eğitimi – 22 Kasım 2021 – 9 hafta – 10.000 TL

https://www.uslaakademi.com/egitim/profesyonel-bar-ve-miksoloji-egitim-programi

24 Kasım 2021 tarihinde başlayacak olan ve 3 gün süren USLA SCA Sertifikalı Barista Eğitimi, Nitelikli Kahve Birliği (Speciality Coffee Association – SCA) kalitesi ve dürüst ticaret ilkeleri doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Barista Temel Eğitimi, Barista Uzmanlık Eğitimi ve Barista Profesyonel Eğitimi olarak 3 farklı seviyeyi kapsıyor. Özel tasarlanan USLA Barista sınıfında yapılan bu eğitim SCA eğitimi konusunda yetkili eğitmenler tarafından veriliyor.

USLA SCA Sertifikalı Barista Eğitimi – 24 – 25 – 26 Kasım 2021 (3 gün) – 4.500 TL

https://www.uslaakademi.com/egitim/sca-sertifikali-barista-egitimi

Hem Lezzetli, Hem de Eğlenceli USLA Atölyeleri…

10 yılı aşkın tecrübesiyle eğitim konusunda başarılı kariyer hikayelerine imza atan USLA, hem eğlenceli, hem lezzetli, hem de yepyeni arkadaşlıkların kurulduğu yemek atölyeleriyle de ilgi görüyor. Ekim sonuna kadar gerçekleşecek olan USLA Atölyeleri arasında, Et Lezzetleri, Tartlar, Sağlıklı Atıştırmalıklar, Gerçek Bir Fransız: Tatlılar, Misafirim Var: Akşama Ziyafet Var!, Tam Bir Vegan: Sebzelerin Gücü Adına, Fit Tatlılar, Pizzalar, TGIF! USLA’da Partiliyoruz, Taze Makarnalar, Uzakdoğu Mutfağı gibi birbirinden iştah kabartan seçenekler yer alıyor. Maksimum 9 kişi ile gerçekleştirilen USLA Atölyeleri için mutlaka tarihten önce USLA’da, Biletix’ten ya da Mobilet’ten katılım için bilet almak gerekiyor.

02 Aralık 2021 tarihinde başlayacak olan ve 4 hafta boyunca her Salı ve Perşembe gerçekleştirilen USLA Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik, pasta ve ekmekçiliğin ilkelerini ve tekniklerini kapsıyor ve yarı profesyonel olarak bu işi yapmak isteyenlerin favorisi olarak öne çıkıyor. Pastacılık alanında teknik ve uygulama becerilerini geliştirmeyi sağlayan bu eğitim minimum 5, maksimum 10 kişi ile gerçekleştiriliyor. Eğitim süresince kurabiyeler, kekler, cheesecakeler, Türk tatlıları, pastalar, ekmekler, macaronlar ve çikolatalar üzerine detaylı dersler veriliyor.

USLA Mutfağa İlk Adım Pastacılık ve Ekmekçilik – 02 Aralık 2021 – 4 hafta – 2400 TL

https://www.uslaakademi.com/egitim/mutfaga-ilk-adim-pastacilik-ve-ekmekcilik

Sosyal Medya'da Paylaşın