Kamal Mouzawak, 2022 The World’s 50 Best Icon Award’ın sahibi oldu

7 Şubat’ta Orta Doğu ve Kuzey Afrika için gerçekleşecek The World’s 50 Best Restaurants açılış töreni öncesinde ilk ödülün sahibi açıklandı. Lübnanlı gıda aktivisti, girişimci ve restoran işletmecisi Kamal Mouzawak, Foodics İkon Ödülü’ne layık görüldü.

Mouzawak, 18 yılı aşkın bir süredir Lübnan yemek sahnesi için önemli bir yere sahip. Lübnan mutfak mirasının çeşitliliğini teşvik ediyor ve koruyor. Aynı zamanda insanları yemek yoluyla birleştirmeyi hedefliyor. 2004’te Beyrut’un ilk çiftçi pazarı olan Souk El Tayeb’i açarak küçük ölçekli çiftçileri, üreticileri ve sürdürülebilir tarımı teşvik eden Mouzawak, 2009’da açtığı ilk çiftçi mutfağı tarzı restoranı Tawlet Beirut ile bu çalışmalarını destekledi. Açtığı restoran ağında ülke genelinde kadınlara istihdam olanakları yarattı ve bu yıl Tawlet Paris’i açarak başarısını Avrupa’ya taşıdı.

Çalışmalarının takdir görmesinden duyduğu memnuniyeti paylaşan Kamal Mouzawak, “Souk El Tayeb’de birçok kişinin hayatını güçlendirdik ve ekibin sıkı çalışmasının takdir edilmesinden çok memnunum. Bu fırsatı, sesimiz yükseltmek ve yükselen uluslarda güçlü topluluklara olan ihtiyacımızı ve dolayısıyla gıda endüstrisini geliştirmek için de kullanmayı amaçlıyoruz” dedi. Mouzawak, ödülünü 7 Şubat’ta Abu Dabi’de gerçekleşecek olan The World’s 50 Best Restaurants ödül töreninde alacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın