Kaan Kaşif Kavaloğlu: “Çok ciddi rezervasyonlar aldık”

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Kaan Kaşif Kavaloğlu, 2022 turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 2022 yılında yaklaşık 14 milyon turistin ağırlanacağını öngören Kavaloğlu, Almanya’nın yeniden Türkiye turizmi için önemli bir ülke haline geleceğini söyledi.
Turizm Ajansı’na konuşan Kavaloğlu, 2022 yılıyla ilgili olumlu beklentilerini paylaştı. 2021 yılında Antalya’nın 9 milyon 100 bin turistle tamamladığını hatırlatan Kavaloğlu, “Ben 2022 yılında özelikle Nisan, Mayıs, Haziran aylarında Türkiye ve Antalya’yı tercih edemeyen turistlerin de gelmesiyle birlikte 13-14 milyon seviyesinde tamamlayacağımızı düşünüyorum” dedi. Almanya’nın Türkiye turizminde yeniden önemli bir pay edineceğini söyleyen Kaan Kaşif Kavaloğlu, rezervasyonların da bu öngörüyü desteklediğini açıkladı, “Almanlar Türkiye ve Antalya’da tatil yapmak için çok hevesliler. Şu an gelen ilk rezervasyonlar da bunu gösteriyor. Nisan, Mayıs, Haziran ayları için çok ciddi rezervasyonlar aldık. Temmuz ve Ağustos’un belirli dönemleri de çok büyük yoğunluk yaşıyoruz.”
AKTOB Başkan Yardımcısı Kavaloğlu, Antalya’nın 2022 yılında da Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olmayı sürdüreceğine dikkat çekti. Kavaloğlu’na göre, Almanya bu yıl yeniden zirveyi zorlayacak, “Özellikle Avrupalı tur operatörleri, Türkiye ve Antalya’yı programlarına aldılar. Rezervasyon oranı artmak üzere. Baktığımızda 2022 yılında Almanya Rusya ile birlikte başa koşar. Rusya birinci, Almanya da ikinci pazar haline gelir.”
Sosyal Medya'da Paylaşın