José Andrés medya şirketi kuruyor

Şeflik yeteneğinin yanı sıra insani yardım çalışmalarıyla da takdir toplayan José Andrés, bir sonraki rüya projesini açıkladı. Başarılı şef, yemek hikayelerini anlatacağı bir medya şirketi kuruyor: José Andrés Media.

Yeni projesiyle ilgili heyecanını paylaşan Andrés, “Yıllardır : José Andrés Media’yı kurmak, yediğimiz yiyecekler aracılığıyla kim olduğumuza dair hikayeler anlatmak benim hayalimdi. Yemek içeriğimiz restoranlarımız kadar yaratıcı, eğlenceli, ilham verici ve özgün olacak. Bunun için sabırsızlanıyorum” diyor. Yeni şirket yiyecekle ilgili hikayeler, yemek kültürüne odaklanan televizyon dizileri, kitaplar, podcast’ler ve dijital içerikler üretecek.

Afet bölgelerindeki insanların beslenmesi için çalışmalar yapan World Central Kitchen’ın kurucusu olan José Andrés, gıdanın gücünü ve toplulukları birbirine bağlama etkisini çok iyi biliyor. “Daha uzun masalara ihiyacımız var, daha yüksek duvarlara değil. Medya çalışmalarımız bu masaları dünya çapında ve nesiller boyunca birbirimizi anlamamıza yardımcı olacak yemeklerle dolduracak. Yemek, sadece bir tabak malzemeden çok daha fazlasıdır” diyen Andrés, daha büyük kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın