Joan Roca: “Restoranlar yeni dünya düzenine adapte olmalı”

Dünya gastronomisinin önemli ismi Joan Roca, pandemi hakkında özel açıklamalarıyla FoodinLife dergimizin yeni sayısında kapak konuğumuz oldu.
FoodinLife’ın yeni sayısında kapak konuğu dünyaca ünlü 3 Michelin yıldızlı ve 50Best listesinde her zaman önemli başarılara imza atmış El Celler de Can Roca’nın şefi Joan Roca oldu. Kardeşleri Sommelier Josep ve Pasta Şefi Jordi ile eşsiz lezzetlere imza atan Joan Roca, dünyayı sarsan COVID-19 pandemisi ve gelecekteki dünya restoran pazarı hakkında FoodinLife’a özel çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İlk şef önlüğünü 9 yaşında aile restoranında giyen Joan Roca, 3 Michelin yıldızlı El Celler de Can Roca’nın başında eşsiz lezzetlere öncülük ediyor. Gastronomi tutkusunun bir araya getirdiği ailesi ile birlikte çıktığı başarı yolunda büyük adımlar atan Joan Roca, kardeşleri Sommelier Josep ve Pasta Şefi Jordi ile dünyanın en iyi restoranlarından birine öncülük ediyor.
Üst üste aldığı başarıları temelde 3 prensibe dayandıran Roca; en iyi pişirme tekniği, yerel mutfağın kökenleri ve doğanın sağladığı aromalar ile menüsünü oluşturuyor. Roca’nın menüsünün ana vurgusu her zaman kullanılan malzemenin orijinalliğini korumak olsa da teknikleri ile yemek deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyor.
Her sayısını büyük bir heyecan ve özveri ile hazırladığımız FoodinLife’ın yeni sayısında da sizleri dünyanın en lezzetli noktalarına götürüyor ve şeflerin dünyasının kapısını aralıyoruz. En güncel içeriklerin ve en lezzetli destinasyonların yer aldığı yeni sayımızı e-dergi’den ve normal dergimizden okuyabilirsiniz.
Sosyal Medya'da Paylaşın