Japon mutfağının dünyaca ünlü temsilcisi Nobu, Mayıs ayında The Ritz-Carlton, İstanbul’da açılmaya hazırlanıyor!

Süzer Plaza içerisindeki The Ritz-Carlton, İstanbul ve Japon mutfağının dünyaca ünlü temsilcisi Nobu Restaurant arasında anlaşma sağlanan projenin inşaat hazırlıkları başladı.

Ünlü oyuncu Robert De Niro’nun da ortağı olduğu ve adını dünyaca ünlü şef Nobu Matsuhisa’dan alan Nobu Restaurant’ın açılışı için çalışmalar başladı. Nobu, Mayıs ayında İstanbul’da açılıyor. Biz de açılış hazırlıkları için Türkiye’ye gelen Şef Herve Courtot ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Türk kültür ve geleneklerinin modern, lüks ve eşsiz Boğaz manzarası ile buluştuğu The Ritz-Carlton İstanbul, gastronomi dünyasının en çok dikkati çeken mekanlarından NOBU Restaurant’la özel bir anlaşma imzaladı. Nobu Restaurant, The Ritz-Carlton, İstanbul bünyesinde Türkiye’de ilk kez yerini açacak. Otel içerisinde 1000 metrekarelik özel bir alanda ve panoromik İstanbul Boğazı manzarasıyla hizmet verecek olan mekan 2 katlı olacak. Nobu’ya Süzer Plaza’dan da ayrı bir giriş imkanı sağlanacak.

NOBU’nun yönetim ekibi açılış öncesi çalışmaların üzerinden geçmek üzere, İstanbul’a geldi ve çalışmalara başladı. The Ritz-Carlton, İstanbul’da konaklayan; Şef Herve Courtot, Uluslararası Proje Direktörü Steven Lam, ve PCH Design Studio Mimarı Severine Tatangelo’nun da aralarında olduğu ekip, Nobu’yla ilgili mimari, menü ve yönetim detaylarını görüştü. Ünlü Şef Nobu Matsuhisa, Istanbul’un tarihi altyapısının Nobu’ya tamamen farklı bir boyut getireceğini ve şehrin yüksek enerjisinin ve klasik Türk tatlarının, Nobu’nun seçkin menüsü ile mükemmel bir biçimde harmanlanacağını belirtti.

Türkiye ve dünyada turizm sektöründe yatırımların durdu denilecek derecede yavaşladığı bugünlerde, Süzer Grubu’nun yaptığı bu yatırım, İstanbul’a büyük bir heyecan katacak ve yeme-içme dünyasına önemli bir değer kazandıracak.

Dünyaca ünlü mekana adını veren Nobu Matsuhisa, Japonya’da doğan ve profesyonel hayatının tamamını Japon mutfağında geçiren özel bir şef. Japon mutfağının spesifik ve Peru’da az bulunan içeriklerinden dolayı, Peru mutfağı ile füzyon bir tat oluşturan Şef Nobu, Peru’daki ilk restoranında klasik tekniklerin dışına çıkarak kendi imza tatlarını oluşturmuştu. 1987’de Beverly Hills’de ilk Matsuhisa restoranını açan Şef Nobu, kısa zamanda Robert de Niro’nun da içinde bulunduğu Hollywood yıldızlarının favori restoranı ve şefi olmayı başardı. Ardından 1994’te Robert de Niro, Şef Nobu’yu New York’taki ilk restoranlarını açmaya ikna etti.

NOBU Restoranları Hakkında

Nobu Matsuhisa, Robert De Niro ve Meir Teper tarafından kurulan ikonik Japon restoranı Nobu, dünya çapında 43 restoranı ve en ikonik lokasyonlarda bulunan muhteşem Nobu Otelleri koleksiyonuyla büyümeye devam ediyor. NOBU, çarpıcı atmosferi ve sürekli kendini yenileyen karakteristik menüsü ile dünya çapında hayranları çekmeye devam ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın