James Sommerin yeniden Michelin yıldızı almak için kolları sıvadı

Michelin yıldızlı restoranı Penarth pandemi koşulları nedeniyle geçen yıl kapanan Sommerin, yeni restoranıyla geri dönüyor. Müşterilerini evinde hissetiren bir konsept hazırlayan Sommerin, yeniden Michelin yıldızını kapmak için kolları sıvadı.

Penarth kasabasında çok sevilen Michelin yıldızlı sahil restoranı kapandıktan neredeyse bir yıl sonra, Sommerin yepyeni bir konseptle geri dönüyor. Yeni restoranı Home, adından da anlaşılacağı gibi müşterilerine ev ortamı sunuyor. Pencelerin karartıldığı restorana girmek için müşterilerin kapı zili çalması gerekiyor. Stanwell Road’da kapılarını açacak olan Home’da yemekleri açık mutfak konseptinde James Sommerin ve kızı Georgia hazırlayacak. İkili bir önceki restoranlarında da birlikte çalışmıştı.

Geçen yıl Temmuz ayında, Penarth sahil restoranı pandemi koşulları nedeniyle kapılarını kapatmıştı. Yeni restoranı için sıkı bir hazırlık yapan James Sommerin, 18 Ağustos’ta açılacak olan ve dört çeşit öğle yemeği ile sekiz çeşit tadım menüsü sunan Home için Michelin yıldızını yeniden kazanmayı hedefliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın