İzmir’de klasik Fransız lezzetlerine açılan pencere: Marilen Atelier Patisserie

Farklı kültürlerin birleşerek Alsancak’ta yeşereceği Marilen Atelier Patisserie, Sahibi ve Şefi Marilen Braggiotti Pedal ile İzmirlilere Fransız pastacılığı ve Levanten mutfağının birleşimi olan eşsiz tatlılar sunmaya hazırlanıyor.

İzmir doğumlu ve İtalyan kökenli Marilan Braggiotti Pedal, mutfakta yetenekli kadınların olduğu ve sürekli tencerelerin kaynadığı kalabalık bir Levanten aileden geliyor. Annesi ve anneannesi sayesinde başlayan mutfağa olan tutkusunun peşinden koşan Pedal, üniversite eğitiminin ardından dünyanın en prestijli okullarından biri olan Le Cordon Bleu’de Patisserie eğitimini tamamlıyor. Pedal, eğitiminin ardından İzmir’e dönüyor kendi mutfağını profesyonel bir atölyeye çevirerek tutkulu olduğu Fransız pastacılığı ve kökenleri olan Levanten mutfağının tatlı ve tuzlu lezzetleri üzerinde yoğun bir çalışma içine giriyor.

Marilen Atelier Patisserie’nin hikayesi ise yoğun çalışmalarla geçen 4 senenin ardından Marilen Braggiotti Pedal ve eşi Efe Pedal ile başlıyor. Marilen ekibiyle birlikte mutfakta en taze lezzetleri misafirleri ile buluşturmaya hazırlanırken eşi ise Marilen Patisserie’nin işletme, misafir ağırlama ve kahve kısmından sorumlu oluyor. Efe Pedal’ın sunumları ile özel kahve seçkisini ve çay menüsünü misafirleriyle buluşturacak olan Marilen Patisserie, misafirlerine gerçek bir lezzet şöleni yaşatmaya hazırlanıyor.

Gerçek bir Fransız klasiği…

Samimi ve zarif ambiyansıyla eşsiz bir deneyim sunmak için kapılarını açmayı bekleyen Marilen Patisserie’nin vitrinini ilk bakışta insanı içine çeken Fransız tatlı ve tuzlularının yanı sıra; el yapımı çikolatalar ve ekşi mayalı ekmekler kaplıyor. Malakoff çikolata, quiche çeşitleri, mevsimsel tartlar ve Fransızların geleneksel kutlama pastası croquembouche gibi özel lezzetlerle birlikte Levanten mutfak kültürünün kaybolmaması ve gelecek nesillere aktarılabilmesi adına, haftalık olarak değişen nefis Levanten lezzetleri de vitrindeki yerini alıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın