İtalyan-Japon füzyon konsepti Itaku, Ocak ayında Londra’da açılıyor

Restoran işletmecisi Jean-Bernard Fernandez-Versini ve Osteria Francescana’nın eski şefi Ivan Simeoli Londra’da İtalyan mutfağını geleneksel Japon teknikleri ve lezzetleriyle birleştirdikleri yeni bir konsepti hayata geçiriyor. 2022 yılı Ocak ayında açılacak olan Itaku, her iki ülkenin yemek kültüründen de ilham alıyor.

Great Portland Caddesi’nde açılacak olan Itaku’nun mutfağında üç Michelin yıldızlı Osteria Francescana’da Massimo Bottura ile birlikte çalışan Ivan Simeoli yer alıyor. Daha önce Savoy’s American Bar’da çalışan Nicholas Medicamento ise, kokteyl menüsünün küratörlüğünü üstleniyor.

60 kişilik restoranın menüsünde yer mantarı carbonara, deniz ürünleri linguine, sashimi ve daha birçok lezzet yer alıyor. Restoran ile ilgili konuşan Fernandez-Versini, “İyi olan her şey zaman alır. Bu yüzden şef Ivan ve ben Londra’daki ilk restoranımızı açmak için biraz zaman harcadık. Ayırt edici ve benzersiz bir şey başlatmak istedik ve müşterilerimizin de bizim kadar beğeneceğini umuyoruz. Ocak ayında onları ağırlamayı dört gözle bekliyoruz” diyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın