İşte dünyanın en pahalı Michelin yıldızlı restoranları

Chef’s Pencil tarafından yapılan yeni bir araştırma, dünyanın en pahalı tadım menüsüne sahip Michelin yıldızlı restoranları sıraladı. New York, Paris, San Francisco ve Tokyo gibi yüksek fiyatlı şehirlerdeki 450’den fazla Michelin yıldızlı restoranın menülerini analiz eden Chef’s Pencil’a göre, listenin zirvesinde Ibiza’daki Sublimotion yer alıyor.

Farklı fiyat noktalarında birden fazla seçenek sunan yerleri hesaba katarak en pahalı tadım menülerine sahip restoranları sıralayan Chefs Pencil, merakla beklenen listeyi yayınladı. Kişi başı yaklaşık 1.740 dolarlık tadım menüsüyle İspanya’da bulunan Sublimotion dünyanın en pahalı restoranı olarak öne çıkıyor. Onu Shangay’da yer alan Ultraviolet, Kyoto’daki Kitcho Arashimayama Honten, Tokyo’daki Azabu Kadowaki ve New York’taki Masa takip ediyor.

Menü sıralamasındaki fiyatlara genellike içecekler, bahşişler ve vergilendirmeler dahil edilmedi. Döviz kurlarındaki değişiklikler de fiyatların güncelliğini etkileyebiliyor. Listenin tamamına chefspencil.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın