İstanbul’un Yeni İtalyanı: Antique Pizzeria Ristorante

İstanbul ve Bodrum gibi Türkiye’nin en önemli 2 lezzet rotasında, uzun yıllardır başarılı mekan işletmeleriyle tanınan Tahir Bulca, İstanbul’da “gourmet” lezzet arayanların bir asrı aşkın süredir ilk uğrak noktası olan tarihi Balık Pazarı’nda Antique Pizzaria Ristorante’de misafirlerini ağırlamaya başladı.

İtalya’dan İstanbul’a transfer şeflerin lezzet dokunuşu
Antique Pizzeria Ristorante, size İtalya dışında bulunması hemen hemen imkansız bir pizza lezzeti vadediyor. Mekanın menü danışmanlığını İtalyan Şef Romiti Simoe yürütürken; pizza için özel tasarlanmış taş fırında, geleneksel odun ateşiyle pişen pizzalar ise İtalyan Şef Marco Melluzzi’ye emanet.

Damak tadı İtalya’dan, koleksiyon objeleri tüm dünyadan
Antique Pizzeria Ristorante’ye ev sahipliği yapan bina 3 katlı… İkinci ve üçüncü katlarda,  soğuk havaların en keyifli eşlikçisi şömine ateşi bulunuyor. Terası ise yaz aylarının vazgeçilmezi haline geliyor.

Mekanda bir de dikkatleri üzerine çeken çeşitli koleksiyon objeleri bulunuyor. Bunların arasında tablolar, biblolar ve aralarında bir piyano da bulunan antika enstrümanlar, pikap, radyo gibi müzik çalarlar ve yine dünyanın çeşitli noktalarından toplanmış kutsal sayılan objeler yer alıyor.

Antique Pizzeria Ristorante’nin menüsünde ise İtalyan mutfağının en sevilen lezzetleri dikkat çekiyor.

Pizza: Margherita, Mediterranea, Füme, Diavola, Ai Funghi, 4 Formaggi, Vegetariana, Tonno Cipolle, Prosciutto di Parma, Bresaola e Rucola & Bufala 

Pasta: Lasagna Classica Italiana, Penne Zucca, Fettuccine Alla Puttanesca, Spaghetti Con Polpette, Tagliatelle Ai Formaggi, Pollo Ai Funghi Con Patate Arrosto, Filetto Alla Rossini Con Fegato

Dolce: Panna Cotta, Tiramisu ve Pizza Dolce

Sosyal Medya'da Paylaşın