İstanbul’un kalbinde yeniden: Richmond İstanbul

İstanbul’un tarihi dokusu ve cazibe merkezlerinin yanı başında güvenli bir tatil için hazırlıklarını büyük bir özveri ile tamamlayan Richmond İstanbul, bir yıl aradan sonra misafirlerini yeniden ağırlamaya başladı.

İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nda, alışveriş, kültür ve eğlencenin yanı sıra şehrin tarihi dokusu ve en güzel manzarasını da sunan Richmond İstanbul, pandemi koşulları sebebiyle bir senedir kapattığı kapılarını misafirlerine açtı. Güvenli Turizm Sertifikası ile tüm misafirlerine üstün hijyen ve güvenlik önlemleri ile hizmet veren otel, İstanbul’un ruhunu yaşamak isteyen yerli ve yabancı tüm turistlerin unutulmaz anlarına eşlik etmeye devam ediyor. Otel, kapalı kaldığı süre boyunca kahvaltı salonunu tamamen yeniledi ve misafirlerinin iş ya da tatil için yaptığı seyahatlerinde, spordan uzak kalmamaları için son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış fitness merkezini de hizmete açtı.

Richmond Hotels’in ilk oteli Richmond İstanbul, Saint Antoine Kilisesi, Galata Kulesi, Madame Tussauds Balmumu Müzesi, Pera Müzesi, Museum of Illusions ve Dünya’nın en eski ikinci metrosu Tünel’e beş dakika uzaklıkta. Otelin 6. katındaki restoranı ise eşsiz tarihi ada manzarası ile Richmond İstanbul misafirlerine bu masalsı kentin büyüsünü doyasıya yaşatıyor.

Hijyen uygulamaları titizlikle yürütülüyor

Otel bünyesinde tüm departman müdürleri, işyeri hekimi, sağlık personeli, gıda mühendisi ve iş sağlığı güvenliği uzmanının yer aldığı bir Hijyen Komitesi mevcut. Bu komite Dünya Sağlık Örgütü, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı resmi talimatları ve önerileri, ilgili resmi ve uzman otoritelerin görüşlerini sürekli takip ederek gerekli olan tüm önlemlerin güncel bir şekilde uygulanmasını sağlıyor. Richmond Hotels hizmet standartları gereği anlaşmalı olunan uluslararası akredite hijyen kuruluşu tarafından ilgili kalite standartlarına ve yasal şartlara uygun bir şekilde, düzenli periyotlarda habersiz yapılan, bağımsız denetimlere kuruluş tarafından yeni oluşturulan Safe Otel Programı (Salgın hastalık risk yönetim denetim programı) da eklendi.

Güvenli Turizm Sertifikası Nedir?

Avrupa’da ilk kez Türkiye’nin hayata geçirdiği “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı”, koronavirüs salgını sebebiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde hazırlanmıştır. Güvenli Turizm Sertifikasyonu Programı, tatilini Türkiye’de geçirecek tüm Türk vatandaşları ve yabancı ziyaretçilere, ulaşımdan konaklamaya, otel çalışanlarından misafirlerin sağlık durumuna kadar alınması gereken bir takım önlemleri tanımlamaktadır. Uyulması gereken sağlık ve hijyen kurallarının yanı sıra bir dizi önlemleri içeren “Güvenli Turizm Sertifikası”na sahip olmak isteyen tesisler bakanlıkça belirlenen kuruluşlar tarafından belirli kriterler çerçevesinde denetlenmektedir. Belgeyi almaya hak kazananlar Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden duyurulmaktadır. Denetimler periyodik olarak tekrarlanarak kayıt altında tutulacaktır.

Sosyal Medya'da Paylaşın