İstanbul’da (HİB) önderliğinde Turizm ve Seyahat Hizmetleri Strateji Çalıştayı Düzenlendi

Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) önderliğinde ve Banu Dedeman ev sahipliğinde, 1 Temmuz 2022 tarihinde Dedeman İstanbul Otel’de hizmet sektörünün bünyesinde olan Turizm ve Seyahat Hizmetleri’ne yönelik olarak “Turizm ve Seyahat Hizmetleri Strateji Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştayda, Türkiye’nin hizmet ihracatı hedefi doğrultusunda, hizmet ticaretine ilişkin sektör bazlı vizyon ve stratejiler hazırlanması, sektörün döviz kazandırıcı faaliyet gelirlerinin artırılması gibi başlıklar ele alındı.

Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, Dedeman Hotels & Resorts International Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) Başkanı Müberra Eresin, Manavgat Side Turizm ve Otelciler Birliği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut, Alshaya Group Türkiye Otel Müdürü Demiray Ergün, All Seasons Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topaloğlu, NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür, BTA Food Services Group CEO ve Sözen Group CEO Gökmen Sözen gibi turizm ve gastronomi dünyasının üst düzey temsilcilerinin katıldığı çalıştayda, sektöre dair önemli konular masaya yatırıldı.

Turizm ve Seyahat Hizmetleri ihracatı ile ilgili kamu ve özel sektör kuruluşları ile ilişkiler, ihracatın finansmanı teşvikler ve yararlanma yöntemleri ile benzeri diğer konuların görüşüldüğü bu önemli organizasyonda, sektörün karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunulması amaçlandı.

Sosyal Medya'da Paylaşın