İkonik Peter Luger Steak House, Las Vegas şubesini açıyor

Efsanevi New York et lokantası Peter Luger, 2022’nin sonunda Las Vegas’taki Caesars Palace’a geliyor. Yeni şube, Michelin yıldızlı restoranın altmış yılı aşkın süredir ilk yurt içi genişlemesi olması açısından önem taşıyor. 1887’de kapılarını açan ve genellikle New York’un orijinal lokantası olarak bilinen restoran, böylelikle New Yok dışındaki ilk ABD lokasyonunu açmış olacak.

Peter Luger’ı Caesars Palace’a getirmekten heyecan duyduklarını söyleyen Peter Luger Başkanı Amy Rubenstein, “Las Vegas’a aynı menüyü, aynı ambiyansı ve en önemlisi New York’ta bildiğimiz aynı kalitede bifteği getirebilmek bizim için çok önemliydi. York ve Caesars bu vizyonla uyumluydu. İkonik markamızın zengin ve ünlü bir geçmişi var ve Las Vegas’ta daha iyi bir ortak hayal edemezdik,” dedi.

Yaklaşık 135 yıldır faaliyet gösteren Peter Luger, New York’un en beğenilen et lokantası ve hem yerli halk hem de turistlerin favorisi. İkonik Alman bira salonu ortamı aile toplantıları ve özel gün kutlamaları için dünyaca ünlü bir seçim haline geldi. 1887’de kurulan Peter Luger Steak House, New York’ta Brooklyn ve Great Neck ile Tokyo’da şubelere sahip. 2002 yılında James Beard Vakfı’nın “Amerika’nın Klasikleri” listesine giren restoran ayrıca Michelin yıldızını koruyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın