IHCL üç yeni Taj anlaşması ile büyümeye devam ediyor

Güney Asya’da ağırlama sektörünün en büyük isimlerinden biri olan Indian Hotels Company, gayrimenkul şirketi Ambuja Neotia Group iş birliğinde, ikisi Batı Bengal eyaletinin Kalküta şehrinde ve biri Bihar eyaletinin Patna şehrinde olmak üzere üç yeni otel anlaşmasına imza attı. 

IHCL ve Ambuja Neotia Group 2016’da imzaladıkları anlaşmayla Hindistan’ın doğusunda Batı Bengal Darjeeling’de Taj Chia Kutir ve Sikkim Gangtok’ta Taj Guras Kutir olmak üzere iki otel projesinde daha iş birliği yapmıştı. Son anlaşmadaki üç otelle birlikte iki şirket portföyüne 500 oda katacak.

IHCL Genel Müdürü ve CEO’su Puneet Chhatwal, “Ciddi potansiyeli olduğuna inandığımız için Hindistan’ın doğusuna yoğunlaşıyoruz. Bugün duyurduğumuz anlaşmayla bölgedeki ayak izimizi daha da güçlendirerek, Doğu’nun ticari ve kültürel bakımdan en önemli şehirlerinden bazılarında IHCL ismini büyütüyoruz. Atılan bu imza aynı zamanda Ambuja Neotia Group ile olan ilişkilerimizi de pekiştirmiş oldu” dedi.

Ambuja Neotia Group Yönetim Kurulu Başkanı Harshavardhan Neotia ise anlaşmayla ilgili düşüncelerini, “IHCL ile ortaklığımızı ‘Taj’ markası altında açılan üç yeni otelle genişletmekten memnunuz. Taj’ın global bir tanınmışlığı var ve onların mükemmel konukseverliğini bütün otellerimize taşımak için heyecanlıyız. Bu ortaklık Doğu bölgesinde turizmin gelişimine güç katacak” şeklinde ifade etti.

Anlaşması 2016 yılında imzalanan Taj Chia Kutir 14 Aralık 2020’de açılacak. Taj Garas Kutir’in ise 2022 yılının sonunda açılması planlanıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın