Hong Kong Wine & Dine Festival 2021, yeni mutfak perspektifleriyle gerçekleşecek

Hong Kong Turizm Kurulu (HKTB) tarafından düzenlenen Hong Kong Wine & Dine Festival, uzun zamandır şehrin yıllık gastronomi temsilcilerinden biri. Bu yıl festival, dijital etkinliklerin yanı sıra fiziksel etkinlikleri de içerecek. Festival, dünyanın dört bir yanındaki yemek tutkunlarına, pandemi sonrasındaki dönemde Hong Kong’un, yemek yeme mekanları listesinin başında olmaya devam edeceğine dair bir hatırlatma görevi görecek.

“Yeni Mutfak Perspektiflerinin Gösterimi” olarak bu yılki festival, Çin mutfağının yenilikçi yükselişi, çevrimiçi ustalık sınıfları ve F&B kişiliklerinden oluşan bir kadro da dahil olmak üzere zengin deneyimler sunacak.

Festivalde 2021 Asya’nın En İyi 50 Sürdürülebilir Bar Ödülü’nü kazanan Penisilin barından Agung Prabowo’nun ev sahipliğinde düzenlenen “Sürdürülebilir Kokteyl” isimli ustalık sınıfını etkinliği dikkat çekiyor. Festivalde şehrin “trend öncüsü” yeteneğini takdir etmek için yapılan bir yarışmada, yükselen mutfak yıldızlarından oluşan bir kadro öne çıkacak.

Festival, 1-30 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın