Hollywood’dan Nişantaşı’na İlham Veren Bir Serüven: Spago İstanbul

Nişantaşı’nda konumlanan The St. Regis Istanbul’un teras katındaki Spago, otelin modern atmosferiyle mükemmel bir uyum yakalıyor. Şehrin eşsiz manzarasının keyfini çıkarmanıza olanak sağlayan mekânın mutfağı ödüllü şef Deniz Otuk’a emanet.

Şef Deniz Otuk

Oscar yemeklerinin deneyimli şefi Wolfgang Puck’ın 1982’te Hollywood Sunset bulvarında kurduğu Spago, “çiftlikten sofraya” felsefesiyle İstanbul’da yepyeni bir lezzet kültürü sunuyor. Şef Deniz Otuk’un yönetimindeki, mevsimin en taze ürünlerinin modern bir konseptle yorumlandığı menüde Kaliforniya, Asya ve İtalyan mutfaklarından esinlenerek yaratılan sofistike lezzetler öne çıkıyor.

Sanatsal sunumlar eşliğinde servis edilen sushi’lerin yanı sıra; Hong Kong usulü buharda pişirilmiş levrek, el yapımı kestaneli agnolotti, miso susamlı külahta tuna, kızarmış filet mignon, Wolfgang Puck’ın ezber bozan füme somon pizzası, Spago’nun denenmesi gereken imza lezzetlerinden. Şarap listesi hem yerel hem de ithal çeşitlerden oluşan ayrıcalıklı bir seçki içeriyor. Ayrıca klasiklerin yanı sıra taze meyveler, ev yapımı şuruplar ve modern karışımlarla hazırlanan el yapımı kokteyller de konukların favorilerinden.

Yemek pişirmeyi sevdiği kadar misafir ağırlamayı da seven Wolfgang Puck’ın özel ve değerli hissettiren tavrı Spago’da kendini gösteriyor. Mekânın hem girişinde hem de çıkışında misafire güler yüz göstermeyi asla ihmal etmeyen profesyonel ekibi, yiyecek ve içecek menüsüne de bir o kadar hâkim.

Sosyal Medya'da Paylaşın