Hilton Grubu Türkiye’de 10 yeni otel anlaşmasına imza attı!

Dünya otelcilik devi Hilton Grubu, pandemiye rağmen Türkiye’de büyümesini sürdürüyor.

 

Hilton Grubu, Türkiye’de de hedef büyüttü. 2020’de küresel salgın Covid-19’a rağmen Türkiye’deki yatırımlarını aralıksız sürdüren Hilton, geçen yıl 10 yeni otel anlaşmasına imza attı.

Türkiye’de 100 otele ulaşacak

Double Tree, Garden Inn, Hampton, Conrad, Hilton ve Curio olmak üzere altı markası bulunan grup, 2020’de lüks segmentte yer alan LXR markasını da Türkiye’ye taşıdı. Hali hazırda 68 otelle hizmet veren Hilton Türkiye, 2021’de sayıyı 100’ün üzerine taşımayı planlıyor.

Temel: 28 otel geliştirme aşamasında

Sabah Gazetesi’nden Betül Alakent’in haberine göre; değerlendirmelerde bulunan Hilton Türkiye Yatırım Yönetici Direktörü Tuğrul Temel, “Hali hazırda hizmet veren 68 otelimiz var. Pandeminin yaşandığı 2020 yılında 10 yeni projenin duyurusunu gerçekleştirdik. Bunlardan üçü hizmete açıldı ve Bodrum’da misariflerini kabul etmeye başladı. Bunlara ek olarak İstanbul’da üç ve bölgesel lokasyonlarda dört otel anlaşmasına daha imza attık” dedi. Duyurusu yapılan 10 yeni projeyle geliştirme aşamasında 28 otellerinin bulunduğu bilgisini veren Temel, “Türkiye’de hizmet veren ve geliştirme aşamasında olanlarla birlikte toplam 96 otelimiz var. Bunların oda sayısı 17 bini aşıyor. Gelecek yıl en az 5 otelimizin açılacağını söyleyebilirim ki bu rakam devam eden inşaat süreçlerindeki gelişmelere göre artabilir de… 2021 sihirli 100 rakamına ulaştığımız yıl olabilir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki marka sayımız 7’ye çıktı

Avrupa’daki odalarının yaklaşık yüzde 15’inin Türkiye’de bulunduğunu aktaran Temel, “2020’de portföyümüzü genişletmek için yaptığımız yeni anlaşmalara Türkiye, Avrupa’nın en hızlı büyüyen pazarlarından biri oldu” diye konuştu. Hilton Grubu’nun dünyada 18 markayla hizmet verdiğini hatırlatan Temel, şöyle devam etti: “Double Tree, Garden Inn, Hampton, Conrad, Hilton markalarına 2019 yılında Curio’yu ekledik. 2020’de ise lüks segmentte yer alan LXR Hotels&Resorts markasını getirdik ve marka sayımız 7’ye çıktı.”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın