Hélène Pietrini, World’s 50 Best’ten sonra La Liste’in baş direktörü olmaya hazırlanıyor

Her sene S. Pellegrino sponsorluğunda dünyanın en iyi 50 restoran ve barını belirleyen prestijli liste World’s 50 Best’in eski direktörü Hélène Pietrini, 2021 yılında La Liste’in baş direktörü olarak görev yapacak.

2015 yılında ilki yayınlanan ve dünyanın en iyi 1000 restoranını listeleyen Fransız kuruluş La Liste’in uzman kadrosu tarafından belirlenen sıralaması, gastronomi dünyasının önemli göstergelerinden. Belirlenen şehirlerden yaklaşık 600 yerel rehber 0 ve 10 arasında bir güvenilirlik puanı alıyor. Rehberlerden seçilen restoranlar, La Liste kadrosu ve danışman şefleri tarafından 0 ve 100 arasında puanlanıyor. Bu puanların yanı sıra restoran yorumlarının da dahil olduğu La Liste, çok etmenli ve objektif puanlama şekli ile dünyanın ilk algoritma temelli restoran değerlendirme sistemi olarak biliniyor.

Her yıl dünyanın en iyi 1000 restoranını “şeffaflık, dürüstlük, evrensellik” ilkesi ile sıralayan La Liste’in baş direktörlüğünü ise 2021 yılından itibaren Hélène Pietrini üstlenecek. Pietrini “La Liste benim için girişimcilik projesi. Uygulamaları ve 200 ülkede 25,000’den fazla restoranın dahil olduğu benzersiz veri tabanı, gelecek için eşsiz bir servet, dolayısıyla dünyanın lider listesi. 2021’de görevim La Liste’i restoranların yeniden açılmasını desteklemek için adeta bir relansman ortağı olarak konumlandırmak” dedi.

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın