Harry Guy ilk restoranını açıyor

2016 Roux Bursunu kazanan Harry Guy, ilk solo restoranını 2022 yazında Wildes Chester otelinde açacak. Harry Guy tarafından X olarak adlandırılan restoran, özellikle Cheshire’daki tedarikçiler ve çiftçilerle çalışarak 50 kişilik kapasitesiyle İngiliz yemekleri servis edecek.

Guy, Warwickshire, Stratford-Upon-Avon’daki Eden Hotel Collection’da destek ve geliştirme şefi olarak çalışırken Roux Scolarship’i kazandı ve ödülü, San Francisco’da şef Joshua Skenes ile üç Michelin yıldızlı Saison’da çalışmayı da içeriyordu. Guy, son olarak Simon Rogan’ın Londra restoranları Roganic ve Aulis London’da operasyon müdürü olarak çalıştı.

Guy, “Aslında yıllardır kafamda hazırladığım yemeklerden mekanın görüntüsüne ve verdiği hislere kadar kendi mükemmel restoranımı yaratıyorum. Amacım gerçekten özel hissettiren bir şey yaratmak. Şu anda kapıları açmak için daha fazla gururlu veya daha istekli olamazdım” dedi.

Restoran, çatı havuzu, sauna ve teras ile tamamlanmış 18 odalı bir butik otel olan ve yine 2022 yazında açılacak olan Wildes Chester’da yer alacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın