Happy Moon’s Grup’tan Bodrum’a 45 milyon TL’lik yatırım!

Bodrum bu sezon dünyaca ünlü markaları kendine çekiyor. Normalleşmeye geçişle birlikte turistlerin ilgi odağı haline gelmesi beklenen Bodrum, ünlü restoran markalarını harekete geçirdi. Birçok İstanbullu marka, bölgedeki yerini alırken, Happy Moon’s Grup da 3 markası ile Bodrum’a çıkarma yapıyor.

Dünya’dan Yener Karadeniz’in haberine göre; Happy Moon’s Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aymutlu, Bodrum’un para harcayan Rus ve Azeri turistler için önemli bir bölge olduğunu söyledi. Bu yıl da Bodrum’a çok sayıda Rus turistin geleceği beklentisi ile harekete geçen Rus ve İstanbullu markaların bölgede restoran yatırımlarını artırdığını söyleyen Aymutlu, kendilerinin de Bodrum’da 15 milyon TL yatırım yapacaklarını ve Yalıkavak’ta İkon, merkez marinanın karşısında Happy Moon’s ve Midtown AVM’de de Bob’s’u açacaklarını belirtti.

İstanbullu markalar Bodrum yolunda

Aymutlu’nun verdiği bilgilere göre, her biri 100-150 şubeye sahip olan Novikov Grubu ile White Rabbit, Rusya’nın en ünlü restoran markaları arasında yer alıyor. Novikov, Yalıkavak Marina’da geçtiğimiz yıl yatırım yaparken, bir diğer Rus marka White Rabbit de yine aynı marinada hizmet verecek.

Bölge, İstanbullu markalar için de önemli bir destinasyon haline geldi. Akfen Holding’e ait olan ve geçen yılın temmuz ayında kapılarını açan Bodrum Loft’ta; Loft Elia, Papermoon ve Sunset hizmet verecek. Yine Lucca, Wu ve İnari gibi birçok İstanbullu ünlü markanın bu yaz Bodrum’da hizmet vereceği belirtiliyor. 181 bin nüfuslu Bodrum, salgın öncesi turizm sezonunda 1,5 milyona yakın turist ağırlıyordu.

Happy Moon’s Grup’tan 45 milyon TL yatırım

Happy Moon’s Grup, sadece Bodrum’da değil, Türkiye’nin farklı noktalarında yıl sonuna kadar 13 şube açacak. Aymutlu, “5 tanesini biz, grup olarak açıyoruz; 8 tanesini de yatırımcılarımıza bayi olarak veriyoruz. 13 şube için 45 milyona TL’ye denk gelen bir yatırım yapacağız” diye konuştu. Daha önce 36 şubesinde 2 bin çalışanı bulunan grup, yeni şubelerin de katkısı ile 500 kişilik ek istihdam gerçekleştirmeyi planlıyor.

Grup sadece yurtiçinde değil yurtdışında da atağa hazırlanıyor. Turquality desteğinden de faydalanarak uzun süredir planladıkları yurtdışı çalışmalarını artık hayata geçirecekleri bilgisini veren Aymutlu, “Erbil’deki şubemiz üç ay sonra açılıyor. İkinci şubeyi büyük bir ihtimalle Moskova’da açacağız. Moskova’da en fazla 10 tane şube açmayı planlıyoruz. Londra’da şube açma konusunu 2022’de gündemimize alacağız. İngiltere’deki planımız ize 30-35 civarında şubeye ulaşmak. Beş sene sonra Amerika pazarını da düşünebiliriz” ifadelerini kullandı.

“KDV indirimi devam etmezse yüzde 10 zam yapacağız”

Sektörde merak edilen bir diğer konu ise açılmalar ile birlikte fiyatlara zam yapılıp yapılmayacağı konusu. Aymutlu, girdi maliyetlerinin bu dönemde yüzde 35 civarında arttığını ve bu durumun kendilerini zorladığını ifade etti. 1 Haziran’da yüzde 1’lik KDV indiriminin sona ereceğini hatırlatan Aymutlu, “Biz, açık kaldığımız sürede 2 veya 3 ay bu orandan faydalanabildik. Geri kalanda hep kapalı olduğumuz için bu KDV indiriminden hiçbir şekilde faydalanamadık. İnşallah yıl sonuna kadar KDV indirimi devam eder. Ama maliyetler çok artarsa ve KDV ile ilgili bir indirim devam etmezse yüzde 10’luk bir artış yapabiliriz. Ama ilk başta yansıtmayacağız” diye konuştu.

Sosyal Medya'da Paylaşın