Happy Moon’s Grup Ar-Ge şefi Fırat Altay’ın elinden Maggi Demi Glace tarifleri!

Deneyen şeflerin %81’inin* beğendiği Maggi Professional Demi Glace sos, et sosu hazırlamanın en pratik yolu olarak öne çıkıyor. Sadece 10 dakikada hazırlanan ve lezzetiyle yemeklere son dokunuşu son dokunuşu yapan bu efsane sos ile başarılı şef Fırat Altay sizin için iştah açıcı bir tabak hazırladı: “Maggi Demi Glace Soslu Kuzu Karski”

Maggi Professional Demi Glace Soslu Kuzu Karski

Malzemeler:

75 gr Maggi Professional Demi Glace

200 gr kuzu karski

125 gr fettucini makarnası

100 gr kabak

80 gr kültür mantarı

80 gr krema

60 gr zeytinyağ

10 gr rendelenmiş parmesan peyniri

1 dal biberiye

1 tatlı kaşığı soya sosu

2 tutam karabiber

1 tutam kırmızı toz biber

1 tutam tuz

Hazırlanışı:

Yayvan bir tavaya 30 gr zeytinyağı eklenir ve ardından ince yaprak şeklinde doğranan mantarlar 1 dakika sotelenir. Daha sonra ince şerit biçiminde kesilen kabaklar eklenerek 1 dakika daha sotelemeye devam edilir. Yarım kepçe su ile birlikte krema eklenir. Kıvam alınca daha önceden haşlanan makarnalar, tuz ve karabiber ilave edilir. 2 dakika daha pişirildikten sonra parmesan peyniri eklenerek tava kenara alınır.

Maggi Professional Demi Glace Sos için

Malzemeler:

– 20 gr Maggi Demi Glace

– 250 gr soğuk su

Hazırlanışı:

Bir sos tavasına 20 gr Maggi Demi Glace ve 250 gr soğuk su konularak çırpma teliyle iyice karıştırılır. Orta ateşte kıvam alana kadar 2 dakika kaynatılır.

Kuzu karskinin hazırlanışı ve sunumu :

Zeytinyağı, biberiye, soya sosu, kırmızı toz biber ve karabiber iyice karıştırılarak kuzu karski marine edilip 2 saat dinlendirilir. Izgara ya da ızgara tavası iyice ısıtılır. Kuzu karskinin her iki tarafı ikişer dakika pişirilir. Yuvarlak, büyük bir tabağa etin arka kısmına gelecek şekilde makarna yerleştirilir. Maggi Demi Glace kuzu karskinin üzerinde güzelce gezdirilir. İstenilen şekilde süslenerek servis edilir.

*Bağımsız araştırma şirketi Wizsight Araştırma ve Danışmanlık A.Ş’nin 4-11 Mart 2021’de İstanbul ve Antalya’da menüsünde kırmızı et, demi-glace sos bulunduran 75 şef ile gerçekleştirdiği kör tadım sonuçlarına göre tespit edilmiştir. 

Sosyal Medya'da Paylaşın