Hamarat minikler ve gurme gençler sömestr tatilinde MSA ile mutfakta

Türkiye’nin en kapsamlı yiyecek-içecek eğitim merkezi Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), çocukların sömestr heyecanına ortak olacak birbirinden keyifli workshoplar hazırladı. 9-14 yaş arasındaki çocuklar ve 14-17 yaş arasındaki gençler için hazırlanan özel programlar ile çocuk ve gençler mutfakla ilgili yeni bilgiler öğrenirken aynı zamanda güzel vakit geçirecek ve üretmenin keyfine varacaklar.

Dünyanın sayılı profesyonel aşçılık okulları arasında gösterilen Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), sömestr tatili için 9-14 ve 14-17 yaş gruplarına özel içeriklerle workshoplar hazırladı. Hamarat gençler ve minikler katıldıkları rengarenk workshoplarda, şeflerin öncülüğünde yeni lezzetler keşfedecekler. Yeni menülerle ve farklı reçetelerle sunulan programlarla çocuklar ve gençler hem keyifli vakit geçirecek hem de mutfak hakkında birçok bilgi öğrenecekler. Dünyanın farklı bölgelerinden lezzetlerle de tanışacak olan minikler, yemek kültürü, hangi yiyeceğin ne kadar sürede pişebileceği gibi bilgiler öğrenirken aynı zamanda sosyalleşecek ve üretmenin keyfine varacaklar. Birbirinden eğlenceli workshopların biletleri Biletix’te satışta.

Tatilin Okulu – 5 Gün / 9-14 Yaş

Tatilin Okulu’nda küçük gurmeler ilk gün mutfakta hijyen, güvenlik, sofra düzeni ve mutfak ekipmanı hakkında bilgi edinecekler. İkinci gün tavuk, balık ve eti en doğru şekilde nasıl işleyeceklerini, hangi teknikleri uygulamaları gerektiğini ve doğru pişirme yöntemlerini öğrenecekler. Üçüncü gün ise ders Uzak Doğu’ya uzanacak ve Sushi yapacaklar. Bu dersin sonunda çocuklar Uzak Doğu mutfağı ile ilgili genel bilgi sahibi de olacaklar. Dördüncü günde sadece makarna pişirmeyi değil, taze makarna hamurunu hazırlamayı ve şekillendirmeyi de öğrenecekler. Ardından makarnaları soslarla lezzetlendirebilecekler. Beşinci gün ise lezzetli pizza yolculuğuna çıkacaklar. Bu dersin sonunda İtalyan mutfağının ve çocukların vazgeçilmezi pizzanın hamurundan pişirilmesine kadar tüm aşamalarını ve taze salata hazırlamanın püf noktalarını öğrenecekler.

Workshop tarihleri: 

24-28 Ocak, Saat 10.00-14.00 (5 Gün)

31 Ocak-4 Şubat, Saat 10.00-14.00 (5 Gün)

Tatilin Okulu Pastacılık / 9-14 Yaş

Mis kokulu kurabiyeler, kekler, pastalar ve hatta dondurmalar miniklerin elinden hazırlanacak. Tatlılık seviyesinin çok yüksek olduğu bu eğitimde minikler ilk gün farklı tekniklerle kurabiye hamuru hazırlama ve pişirmeyi öğrenecekler. Ayrıca frosting yapımı ile ilgili de bilgi sahibi olacaklar. İkinci gün farklı tür kek hamuru hazırlama, pişirme ve süsleme tekniklerini öğrenecek olan minikler, üçüncü gün ise pasta yapımını deneyimleyecekler. Bu eğitimde pişirme tekniğinden pasta kapatma, sıvama ve süsleme tekniklerine kadar pastanın tüm inceliklerini öğrenen minikler belki kendi doğum günü pastalarını da yapabilirler! Dördüncü gün mayalı hamurları işleme ve pişirme tekniklerini öğrenecek olan çocuklar, beşinci gün ise çikolata temperleme ve işleme tekniklerini, dondurma yapmanın inceliklerini, ganaj yapımı, külah süsleme ve dondurma servisini öğrenecekler.

Workshop tarihi: 

31 Ocak-4 Şubat, Saat 10.00-15.00 (5 Gün)

 Genç Gurme / 14-17 Yaş

MSA gençler için ise dolu dolu geçecek dört günlük lezzetli mi lezzetli bir program hazırladı. ‘Genç Gurme’nin ilk gününde İtalya’ya uzanacaklar ve urrata salatasından tiramisuya kadar en sevilen tatları öğrenecekler. İkinci gün ise gençlerin favori yiyeceklerinden sushiyi yapmayı deneyecekler. Üçüncü günün konsepti ‘Dizi ve Film Akşamı’nda American nacho, mini burgerler, Bresaola pizza ve brownie yapımı dersin konusu olacak. Dördüncü gün ise içinde Smoothie bowl, pancake, muffin de olduğu ‘en havalı kahvaltıyı’ hazırlayacaklar. Gençler bu dört günlük macerada hem mutfak becerilerini geliştirecek hem de harika sofralara artık kendileri imza atabilecekler.

Workshop tarihi: 

24-17 Ocak, Saat: 10.00-14.00 (4 Gün)

MSA’nın çocuk ve gençler için özenle hazırladığı workshop’ların tüm detaylarına MSA’nın internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın