Gloria Jeans Coffees yeni mağazalarıyla büyümeye devam ediyor

Türkiye pazarına giren ilk gurme kahve markası olan dünyaca ünlü Gloria Jean’s Coffees %100 Arabica kahve çekirdeklerinden hazırlanan ürünlerini çok daha fazla kahve severle buluşturmak için 2022 yılında franchise mağaza sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyor.

1999 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Gloria Jean’s Coffees, lezzetli kahvelerini kahve severlerle buluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl başlattığı yenilenme hareketiyle tüm marka kimliğini yeniden inşa eden Gloria Jean’s Coffees, kaliteli kahveyi sevenleriyle buluşturma konusundaki iddialı duruşu, yenilenen marka kimliği ve özgün lezzetleriyle Türkiye’de 33 ilde toplam 100 mağazada hizmet veriyor.

Marka 2022 yılında franchise mağaza sayısını sene sonuna kadar iki katına çıkararak toplamda 200 franchise mağaza sayısına ulaşmayı hedefliyor. Gloria Jean’s Coffees Türkiye, franchise giriş bedeli 300.000 ₺ + KDV olup royalty oranı net cirodan %5’tir. Mağazadan mağazaya ciro ve kira oranı değişkenlik gösterdiği için kar marjı da %20 ile %50 arasında değişkenlik göstermektedir. Mağazaların aylık ciro hedefi minimum 250.000 ₺’dir. Franchise verilmesi planlanan ilk 5 il Adana, Hatay, Konya, Sivas ve Afyonkarahisar’dır. Gloria Jean’s Coffees’in yurtdışında toplamda 50 ülkede 1200 mağazası bulunmaktadır. Yurtdışında açılması hedeflenen mağaza sayısı konusunda markanın Avusturalya’daki genel merkez yöneticileri karar vermekte olup her geçen gün ülke sayısını arttırmaktadır. Gloria Jean’s Coffees, pandemi döneminde franchise ortaklarına %1’lik royalty indirimi desteği vermiştir.

 

Franchise kriterleriyle ilgili konuşan Gloria Jean’s Coffees Genel Müdürü Emrah Bilgin, konuyla ilgili olarak “Mağazalarımızda uygulanan tüm standartlar ve kullanılan bütün ürünler markamızın belirlemiş olduğu kriterlerin dışına çıkılmadan tarafımızdan belirlenmektedir. Franchise partnerlerimizin finansal gücünün yanı sıra kahve sever olmaları da öncelikli kriterlerimiz arasında yer alıyor” diyor. Franchise hizmetini ülke genelinde daha geniş bir lokasyona yaymak isteyen Gloria Jean’s Cofees, kaliteli kahve deneyimini tüm ülkeye yaymayı hedefliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın