Glenturret içki fabrikası, fine dining restoranını açıyor

İskoçya’nın en eski içki fabrikalarından biri olan The Glenturret, fine dining restoranı ‘Lalique’ için açılış tarihini açıkladı. 28 Temmuz’da açılacak olan Glenturret Lalique Reastaurant, İskoçya’da bir içki fabrikasındaki ilk fine dining restoran olmasıyla dikkat çekiyor.

Taret Nehri kıyısında yer alan restoran, misafirlerine pastoral bir manzara ve lüks gastronomi deneyimleri vaat ediyor. The Glenturret Lalique Restaurant’ın özel menülerinin arkasındaki isim ise, Michelin yıldızlı Number One’ın eski şefi Mark Donald.

30 kişilik restoranın tasarımında cam aksesuarlar ve arpa motifleri öne çıkıyor. Misafirlere tadım menüsünün yanı sıra salonda ikindi çayı da servis ediliyor. Tuzlu ve tatlı ikramların yapıldığı restoranın tüm hamur işleri Kayleigh Turner tarafından hazırlanıyor. Kısa süre önce İskoç Yiyecek ve İçecek Ödülleri’nde Yılın Pasta Şefi ödülünü kazanan Turner, aynı zamanda Number One’da Mark Donald ile birlikte çalıştı.

Julien Beltzung’ın küratörlüğünde hazırlanan geniş bir şarap listesine sahip olan The Glenturret Lalique Restaurant, 250’den fazla viski seçeneğini misafirlerinin beğenisine sunuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın