Glasgow’un Michelin yıldızlı şefi Lorna McNee yükselişini sürdürüyor

İskoçya’nın tek kadın Michelin yıldızlı şefi Lorna McNee, La Liste tarafından “Young Talents of the Year” ödülüne layık görülerek kariyerindeki yükselişini sürdürüyor. McNee, bu ödüle layık görülen tek İngiliz şef olmasıyla ve yenilikçi tarzıyla dikkat çekiyor.  

Kariyerinin ilk yıllarında iki Michelin yıldızlı şef Andrew Fairlie ile çalışan McNee, 2019 yılında Glasgow’daki Cail Bruich’in baş şefi oldu ve sadece iki yıl içinde ilk Michelin yıldızını kazandı. 2017’de Yılın İskoç Şefi unvanını alan ve 2019’da BBC’de Great British Menu’yu kazanan Lorna McNee, yenilikçi mutfak tarzıyla dikkat çekiyor.

2021’de Lorna McNee, Observer Food Monthly tarafından “Geleceğin Yıldızları”ndan biri seçildi ve daha birçok ödülle yükselişini sürdürdü. Glasgow’un ilk Michelin yıldızını kazanma onuruna erişen McNee, şimdi La Liste’in “Yılın Yeteneği” ödülüne layık görülmesinden dolayı yaşadığı mutluluğu paylaştı, “Bu, La Liste tarafından bu ödüle layık görülmek ve özellikle bu kategoride İskoçya ve Birleşik Krallık’ı temsil eden tek şef olarak tanınmak gerçekten büyük bir onur. Dünyanın dört bir yanındaki diğer yetenekli şeflerle birlikte anılmaktan dolayı çok mutluyum ve bu ödülü kutlamak için sabırsızlanıyorum.”

Sosyal Medya'da Paylaşın