Gıdasepeti.com.tr, yerel üreticileri dünyayla buluşturuyor

Agrico bünyesinde yer alan Gıdasepeti.com.tr, kadın üreticilerin dünyaya açılmasını sağlıyor. Kooperatif modeliyle kadınların bir arada üretim sağlamalarını olanak sağlayan Gıdasepeti.com.tr kadınların ürettikleri değeri kazanca dönüştürmelerinin yolunu açıyor.

Kullanıcıların iyi ve sağlıklı gıdaya ulaşmalarını amaçlayan bir proje olan Gıdasepeti.com.tr, Agrico Kadın Girişimci Kooparatifi ile Türkiye çapında örgütlenmiş olan kadın kooperatifleri tarafından üretilen “ev ürünlerinin” satışına imkan sunan bir e-ticaret sitesi.

Avrupa Yatırım Holding ile yüzde 50 ortaklığı bulunan Agrico bünyesinde bulunan Gıdasepeti.com.tr Türkiye’de internet üzerinden organik ürünlere büyük bir yenilik getiriyor. 2011 yılında kurulan ancak Agrico tarafından satın alınarak yeni anlayışı ile yapılandırılan Gidasepeti.com.tr bundan çok daha öncesine sahip bir tarım deneyimi barındırıyor. Türkiye’nin her köşesinden birbirinden farklı ve lezzetli ürünler bu platform üzerinden tüketicilere ulaştırılırken bu sayede kadın üreticiler de istihdama dahil olabiliyor.

Türkiye’nin dört bir yanındaki kadınların toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve üretimde aktif rol oynamalarını hedefleyen girişim Gıdasepeti.com, kooperatif modeliyle kadınların bir arada üretim sağlamalarını ve ürettikleri değeri kazanca dönüştürmelerinin önünü açıyor. Yöresel ürünler, sağlıklı atıştırmalıklar, kurutulmuş gıdalar, ev emeği ürünler ve bitki çayları gibi seçenekler sunan Gıdasepeti.com.tr, yerel ve organik ürünler parolasıyla yola çıkarken aynı zamanda yerel üreticileri dünyayla buluşturuyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın