Getir, yeni uygulaması ‘GetirÇarşı’yı hizmete sunuyor

Getir, yeni uygulaması ‘GetirÇarşı’yı kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Yeni uygulamayla mahalle esnafının Getir kullanıcısına daha kolay erişerek kazançlarını artırması planlanıyor.

Getir, yeni hizmeti GetirÇarşı ile market, şarküteri, manav, kasap, kuruyemiş ve pet shop gibi işletmeleri kullanıcılarla buluşturuyor. GetirÇarşı’nın mahalle esnafının dijital dönüşümüne katkı sağlayıp ek bir gelir kapısı oluşturması, kullanıcıların da Getir üzerinden esnaftan kolayca alışveriş yapabilmesi amaçlanıyor.

GetirÇarşı, çok yakında Getir kullanıcılarıyla buluşacak

Getir’den yapılan açıklamaya göre, 16 Nisan itibarıyla işletme kaydı almaya başlayan GetirÇarşı, çok yakında Getir kullanıcılarıyla buluşacak. Üye olmak isteyen işletmeler, Getir uygulaması üzerindeki linkten başvuru formunu doldurabilecekler. Öncelikle İstanbul’da faaliyet gösterecek olan GetirÇarşı’ya manav, kasap, yufkacı, fırın, balıkçı, çiçekçi, pastane, nalbur, aktar, kırtasiye, züccaciye ve kitabevleri de dahil olacak. Getir kullanıcılarının GetirÇarşı üzerinden mahallelerindeki işletmelerden vereceği siparişler, işletmelerin teslimat hizmetiyle ya da ‘Getir Getirsin’ seçeneği ile 30-45 dakika arasında teslim edilecek.

Diğer yandan GetirÇarşı, sisteme üye olmak isteyen fakat gerekli teknolojik altyapıya sahip olmayan işletmelere destek paketleri de sunacak. GetirÇarşı üyesi işletmeler tek bir ekran üzerinden tüm siparişlerini, sipariş hareketlerini, finansal hareketlerini gözlemleyebilecek, ürünlerini satışa açabilecekler.

“GetirÇarşı’da işletmecilerimizin kazançları, ertesi gün hesaplarına yatacak”

Yeni hizmetleri GetirÇarşı ile kullanıcılarının mahallelerindeki esnaftan alışveriş yapmaya devam edebileceğini söyleyen Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, “Amacımız, mahalle esnafın dijitalleşen dünyaya dahil olarak daha fazla iş yapmasına olanak sağlamak. Bu vesileyle Türkiye’de 2 milyonu aşkın işletmeyi GetirÇarşı hizmetimize üye olmaya davet ediyoruz. Özellikle pandemi nedeniyle zorlu günler yaşayan mahalle esnafı, GetirÇarşı aracılığıyla ek kazanç sağlayarak mahalleleriyle bütünleşecek. Öte yandan, GetirYemek hizmetimizde edindiğimiz tecrübeyle, işletmeler için nakit akışının önemini son derece iyi biliyoruz. Bu nedenle, GetirÇarşı’da da GetirYemek’te olduğu gibi ilk günden itibaren işletmecilerimizin kazançları, ertesi gün hesaplarına yatacak.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medya'da Paylaşın