Gastrooutlet Kurucusu Yıldıray Yurtseven: “Bir işletme için değerini yitirmiş bir eşya bizim yıldızımız olabiliyor”

Gastrooutlet, Yıldıray Yurtseven tarafından hayata geçiriliyor. Marka, kapanan veya dekor değişikliğine giden işletmelerin malzemelerini satın alıyor, revize ediyor ve tekrarında farklı işletmelere demirbaş olarak sunuyor. 

Yıldıray Yurtseven’de Gastrooutlet fikri, kendi açtığı ve danışmanlığını yaptığı mekânları yüzde 90 oranında ikinci el eşyalarla dizayn etmesi sonucu gelişiyor. Gastrooutlet’te yaşanmışlıkları olan eşyalara yer verdiklerini ifade eden başarılı isim, “Bir işletme için değerini yitirmiş herhangi bir eşya bizim yıldızımız olabiliyor. Eşyaları atmıyoruz, değerlendiriyoruz. Örneğin; bir nargileyi lambader yapabiliyoruz” diyor. 

“Yıpranmış bir masayı başka cafe’de kullanılabilir hale getiriyoruz” 

Yurtseven, 1994 yılında Marmaris Turunç Otel’de komi olarak başladığı meslek hayatına yaklaşık 25 yıldır devam ediyor. İki restoran ve bir endüstriyel mağaza ile çalışmalarını sürdürüyor. Markaları ise; Cantine Del Frida, Diego Street Foods ve Gastro Outlet… ”Yıpranmış bir masayı farklı konsepte sahip bir başka cafe’de kullanılabilir hale getiriyoruz” diyen Yıldıray Yurtseven, “Endüstriyel mutfak malzemeleri, mobilya grubu ayrıca tamamlayıcı dekorasyon malzemeleri ilgi alanımıza giriyor” ifadelerini kullanıyor.

“İkinci el ürün ayıplı bir ürün değildir” 

Gastrooutlet’in hedef kitlesini ise; gastronomi sektörünün tamamı ve keyfine düşkün, zevkli perakende müşteri profili oluşturuyor. Gastrooutlet’te geri dönüşümün önemine dikkat çekmek için çaba sarf ettiklerini dile getiren başarılı girişimci, “İkinci el ürün ayıplı bir ürün değildir. Bunu kendi cafe’lerimizde de ispat ettik. Başka yatırımcıları da inandırmak istiyoruz” açıklamalarında bulunuyor. 

“Yeni yatırımcılar planlamalarına dikkat etmeli”

“Yeni yatırımcılar planlamalarına dikkat etmeli” diyen Yıldıray Yurtseven son olarak şunları söylüyor: “Kötü örneklerle karşılaşıyoruz. Dolayısıyla imkanımız oldukça müşterilerimize danışmanlık yaparak doğru satın alma yapmalarına yardımcı oluyoruz.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın