Gastronomi Dünyasının En Önemli Şeflerinden Andrea Tortora Gastromasa 2022’de!

Bu sene yedincisi gerçekleşecek olan, gastronomi dünyasının en önemli Michelin yıldızlı şeflerini, sommelierleri, miksolojistleri, trend yaratan mutfak dehalarını Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla gastronomi dünyasını şekillendirmeye ve ufkumuzu açmaya bu yıl da devam ediyor. 19-20 Kasım’da “Sürdürülebilirlik & Biyoçeşitlilik” temasıyla Gastromasa; Gastromasa Pastry, Gastromasa Bar, Gastromasa Hospitality olarak yeni konseptleri ile dünya gastronomisine damgasını vurmaya hazırlanıyor!

Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyonda yıldız şeflerden dünyaca ünlü Andrea Tortora gastronomi sektörü ve tutkunlarıyla buluşuyor.

Paris’ten Londra’ya, Singapur’dan Venedik’e uluslararası bir müfredata sahip dördüncü kuşak pasta şeflerinin oğlu Andrea Tortora, pasta şefi olarak üçüncü Michelin yıldızına layık görüldüğü St. Hubertus restoranının yıllardır pastacılığının yol gösterici ışığıydı.

Andrea Tortora, aldığı önemli ödüllerin ardından 2017 yılında büyük bir heyecanla sürdürdüğü AT Pâtissier projesine, taze ve çağdaş bir zarafet ile karakterize edilen harika artizan mayalı ürünler sunmak amacıyla başladı. Andrea’nın her zaman ayrılmaz yol arkadaşı, dedesi Vamor ile 17 yaşındayken yarattığı ve bugüne kadar sevgiyle tazeliğini koruduğu ekşi maya “Carletto” dur.

Andrea Tortora, yakın zamanda Gambero Rosso Rehberi tarafından 2017 yılında İtalya’nın en iyi Pastacılık ödülüne layık görüldü. Paris’te Ledoyen, Bray’de Waterside Inn ve Singapur’da Ristorante Zafferano gibi dünyanın en iyi restoranlarından bazılarında çalışmış olan Andrea, şimdi bu restoranın baş pasta şefi. Şef Norbert Niederkofler’in 2 Michelin Yıldızlı Restoranı St. Hubertus, Güney Tirol, San Cassiano’daki Rosa Alpina Hotel & Spa’da.

”Çıkarma, fırsat anlamına geldiğinde: İtalyan geleneğinin büyüklüğünü bu şekilde onurlandırmayı seçtim. Benim rolüm ona saygı duymak, geçmişi ve bugünü bir araya getirmek ve uyumla deneyler yapmak ve günlük hayatın normalliğini muhteşem hale getirebilecek bir hediye sunmak.” diyor Andrea Tortora.

Biletler Biletix’te https://www.biletix.com/etkinlik/12W01/TURKIYE/tr

Sosyal Medya'da Paylaşın