Fransa’da kafe, restoran ve barlar açık alanda hizmet vermeye başladı

Fransa’da koronavirüs kısıtlamalarının gevşetilmesi kapsamında ülkede kafe ve restoranların terasları, mağazalar, müzeler, sinemalar ve tiyatro salonları yeniden faaliyete geçti. Böylelikle, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un daha önce kısıtlamaların hafifletilmesine ilişkin açıkladığı 4 aşamalı planın ikinci aşamasına geçilmiş oldu.

Fransız hükümetinin sonbahardaki ikinci dalga sırasında Kasım 2020’de kapatılmasına karar verdiği restoran, kafe ve barlar, müşterilerine hizmet vermeye başladı. Paris’te salgın önlemleri kapsamında sadece açık mekanlarında hizmet verecek işletmelerin terasları, yağmurlu havaya rağmen günün ilk saatlerinden itibaren ilgi gördü.

Kovid-19 kısıtlamalarını gevşetilmesine ilişkin 4 aşamalı planın üçüncü aşamasında 9 Haziran’dan itibaren sokağa çıkma yasağı 19.00 yerine 23.00’te başlayacak, kafe ve restoranların iç mekanlarında hizmet verilmeye başlanacak, spor salonları yeniden açılacak. Son aşamada ise 30 Haziran’da da sokağa çıkma yasağı sona erecek. Kapalı veya açık alanda 1000’den fazla katılımcının olduğu etkinlikler düzenlenebilecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın