Fairmont Quasar İstanbul’da “Demlique Çay Saati” ile dünya turu!

Fairmont Quasar İstanbul’un içinde yer alan Demlique; akşamüstü çay saatinde dünya turu vaad ediyor! Fairmont’un ikonik otellerinin bulunduğu Londra ve New York’un gelenekselleşmiş çay saati menülerine, Türk klasiklerinden oluşan İstanbul menüsü eşlik ediyor. İstanbul’dan ayrılmadan, Londra ve New York lezzetleriyle buluşmak isteyenlere…

Köklü Fairmont markasının seçkin yeme içme geleneğini İstanbullularla buluşturan Fairmont Quasar İstanbul, şehrin karmaşasından bir adımda uzaklaşmak ve dinlenmek için ideal bir alternatif sunuyor.

Fairmont Quasar İstanbul’un içinde yer alan ve Türkiye’nin geleneksel çay ve kahve kültürünü modern bir şekilde yorumlayarak konuklarını ağırlayan Demlique, Fairmont ailesinin efsanevi otellerinin yer aldığı New York ve Londra kentlerinin akşamüstü çay alışkanlıklarına tatlı bir gönderme yaparak, her gün 12.00-17.00 arasında “Londra”, “New York” ve “İstanbul” menüleri ile keyifli bir akşamüstü sunuyor.

Londra menüsünde İngilizlerin beş çayının vazgeçilmez lezzetleri scone’lar, marmelat alternatifleri ve kaymakla birlikte sunulurken, mini sandviçlere kış ekleri, opera, bademli makaron ve elmalı tarçınlı kek gibi çeşitli klasik tatlar da eşlik ediyor.

İstanbul’da New York havası almak isteyenler, hindili, etli sandviçlerin, bagel’ların tadına bakabilir ve çay saatini New York usulü bir cheese cake ile sonlandırabilirler.

Tercihini İstanbul menüsünden yana kullanan misafirler ise, Çubuk turşusu ile sunulan dilli sandviçlerden Trakya keçi peyniri, kurutulmuş domates, bal ve kaymak eşliğinde servis edilen bazlamaya, Osmanlı badem ezmesinden Bursa kestane şekerine kadar klasik Türk tatları ve dost sohbetleri eşliğinde harika bir akşamüstü geçiriyorlar.

Sosyal Medya'da Paylaşın