Eşsiz lezzetleri ve kokusu ile uluslararası kahve zinciri Gloria Jeans Coffees

Türkiye’ye sadece bir markayı değil aynı zamanda kahve kültürünü de kazandıran Gloria Jeans Coffees, her geçen yıl artan şubeleri ve gelişen menüleri ile kahve severlerin buluşma noktası oluyor. Eşsiz kahve kokusuyla misafirlerini ağırlayan Gloria Jeans Coffees’i Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinçerler’den dinledik.

1999 senesinde Türkiye pazarına giren ve ilk global coffeeshop markası olan Gloria Jeans Coffees, Amerika’da 80-90’larda başlayan kahve trendini Türkiye’ye taşıyarak burada kahve kültürünün oluşmasına ön ayak oluyor. Ancak Gloria Jeans Coffees’in Türkiye›deki asıl hikâyesi 2011 senesinde DNC Grupun markayı almasıyla birlikte başlıyor. Gloria Jeans Coffees’i Yönetim Kurulu Başkanı Dinçerler, ‘‘DNC Grup’un markayı almasıyla birlikte Gloria Jeans Coffees’i kısa sürede eski günlerinden çok daha iyi ve ulaşılabilir hale getirdik ve bu şekilde markamıza Türkiye’de ikinci baharını yaşatıyoruz diyebiliriz’’ diyor.

2011’den sonra gençleşen Gloria Jeans Coffees…

DNC Grup ile yenilenme ve değişme sürecine giren Gloria Jeans Coffees, yaptığı revizyonlarla sektörde öncülüğünü koruyarak en iyi servis ve kaliteyi hedefledi. Kahve sektöründe tüketicilerin beklemediği revizyonlar yaptıklarını belirten Dinçerler, “Masaya servisi kaldırarak self servise döndük ve hem ticari hem müşteri memnuniyeti açısından eski mutfak anlayışını kaldırarak ‘grab and go’ diye adlandırabileceğimiz ürünlere döndük. Markamızı gençleştirmek adına şube tasarımlarımızı değiştirip daha fazla konfor alanı ve çalışma ortamı sunduk ama en önemlisi baristalarımızın motivasyonuna ve eğitimine her şeyde daha fazla önem gösterdik” ifadelerini kullanıyor.

Geniş menüsü ve eşsiz lezzetleri ile ‘gurme kahveci’

20 çeşit sıcak ve 20 çeşit soğuk kahvesine ek olarak meyve bazlı ve çikolatalı karışımlarla 63 çeşit içeceği müşterilerinin hizmetine sunan Gloria Jeans Coffees’i diğer kahvecilerden ayıran en büyük özellik kahve çekirdeklerinin ve kavurma tekniğinin hâlâ çok özel ve kaliteli olması. Kalite ve lezzetini koruyan ve müşterilerinin ‘gurme kahveci’ olarak adlandırdığı Gloria Jeans Coffees’in başarılı CEO’su Dinçerler, “Şubeleşmeye bu kadar önem veren bir marka olmamıza rağmen sunduğumuz kahve hâlâ ilk günkü gibi. Makinalarımızda kesinlikle otomatik sisteme geçmeyip her bardağa özen gösterilmesi ve retro sistemde devam ediyor olmamız ‘gurme kahveci’ olma özelliğimizi öne çıkarıyor” diyor.

Gloria Jeans’te sadece kahve değil, her anlamda gerçek başarı hedefleniyor

Sade bir kahve çoğu kişi için yeterli bir öğün olsa bile Gloria Jeans Coffees bütün müşterileri için geniş bir yemek menüsü sunmayı unutmuyor. Dinçerler, cheesecake ve pastaları gibi çok tercih edilen tatlıların yanı sıra sandviçleri, kahvaltısı ve günün her saati yiyebileceğiniz lezzetli su böreği ile Gloria Jeans’in misafirlerinin her talebine karşılık vermeye özen gösterdiğini belirtiyor.

“GJC ile yola çıktığımızda bir hayalimiz vardı”

7 bölgede, 32 şehirde 83 mağaza ile en geniş markalardan biri olan Gloria Jean’s, kalitesini her daim yukarı taşıyor. Pandemi sonrası kademeli açılışlarla birlikte pandemi bittiği takdirde 2021 senesinde 20 mağaza daha açmayı hedeflediklerini belirten Dinçerler sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Bizim 2012 senesinde GJC ile yola çıktığımızda bir hayalimiz vardı. Gloria Jean’s’i sektörde lider markalardan biri haline getirip Türkiye’nin 7 bölgesinde en az 50 şehrinde halkımızın hizmetine sunmak ve ulaşılabilir olmak istiyoruz.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın