Empero Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Topuz: “Resto Store Türkiye ve Avrupa’nın en büyük HoReCa showroom’u”

Empero’nun Ar-Ge çalışmalarındaki ilkesi her zaman sektörü geliştirecek üretkenlikte oluyor. Sektörün her zaman takipçisi olan firma, kullanıcıların arz taleplerini ve eksiklerini tespit edip boşlukları doldurmak adına Ar-Ge çalışmalarına hız veriyor. Piyasada her daim yeni ürünleriyle var olan Empero’yu Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Topuz’dan dinledik. 

Empero’nun çalışmalarının ve üretiminin kalbi her zaman Ar-Ge çalışmalarından geçiyor. Ürün geliştirmede bizzat aktif rol oynadığını dile getiren Bekir Topuz, “Deneyimleyerek çalışma prensiplerimizi geliştiriyoruz. Hızla gelişmekte olan teknolojik bir devirdeyiz, yerli üretim Empero ürünlerinin tüm dünyada talep görmesinin bir sebebi de yenilikçi Ar-Ge çalışmalarımızdır” diyor. 

“Resto Store’da tüketicinin ihtiyacı olabilecek tüm eksiklerine cevap verebiliyor olmak ilk amacımız” 

Topuz yeni bir ürün üretirken kendilerine öncelik olarak her zaman, ‘’Nasıl bir ürün tasarlarsak kullanıcıyı memnun edecek ergonomikliği yakalarız?’’ sorusunu sorduklarını, sonrasında ise ortaya çıkarttıkları işin hem kendilerini hem de tüketiciyi memnun ettiğini ifade ediyor. Resto Store şirketini kurarken ise ilk amaçlarının müşteri memnuniyeti sağlamak olduğunu vurgulayan başarılı yönetici, “Tüketicinin tek çatı altında ihtiyacı olabilecek tüm eksiklerine cevap verebiliyor olmak ilk amacımızdı. Mağazamız Türkiye ve Avrupa’nın en büyük HoReCa showroom’u” açıklamalarında bulunuyor. 

“Resto Store’da müşterilerin ürünleri deneyimleyip doğru seçimleri yapmalarına ortak oluyoruz” 

Resto Store gelen müşterilere A’dan Z’ye hazırlık ekipmanları, pişirme ekipmanları, soğutma ekipmanları ve setup’lar için oldukça fazla ürün çeşitliliği sunuyor. “Müşterinin tüm ihtiyaçlarını Resto Store’da karşılıyor olmak karşı tarafı da oldukça memnun ediyor” diyen Bekir Topuz sözlerini şöyle sürdürüyor: “Ayrıca sadece showroom mantığı ile değil müşterilerin ürünleri deneyimleyip doğru seçimleri yapmalarına da ortak oluyoruz. Müşterilerimizin mekânlarında sunum hizmetini de sunuyor ayrıca mekânlarını demo alanlarımızda kurmalarına da imkan veriyoruz.” 

“Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor” 

Pandeminin ticaret alanında en çok etkilediği sektörlerden birisi de endüstriyel mutfak sektörü oldu. Bu süreçte hiç durmadan çalışmalarına devam ettiklerini belirten Topuz, “Üretmeye devam ettik. Ar-Ge merkezimizde pandemi sürecince ihtiyaç duyulan eksikleri tespit edip piyasaya yeni ürünler sunduk. Pandeminin etkisiyle yeni düzene göre ihtiyaç duyulabilecek daha teknolojik ürünler için Ar-Ge çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Öte yandan pandemi ile öne çıkan temizlik ve hijyen konularına bütün dünyanın ilgisi arttı, bu nedenle sebze yıkama ve kurutma makinesi üretimine başladık, makinemizin 4-20 kg yıkama kapasitesi, 2-10 kg kurutma kapasitesi mevcut ve kullanıcının seçeneğine göre 4-10 dakika arası yıkama süresi ve 2-4 dakika arası kurutma kapasitesi bulunmaktadır. Özel yıkama sistemi için oluşturulmuş tankta su hareketiyle yıkanan sebze ve meyvelerin kir ve atıkları çökertme haznesine biriktirilerek tahliye edilmesi yoluyla yıkanıyor” diyor. 

“Kahve severlere yeni bir sürprizimiz yolda” 

Firma, hem sıcak haznesi hem de soğuk haznesi bulunan banket arabaları üretimine de başlıyor. Restoranlarda, otellerde vb. işletmelerde kolaylıkla yemek vb. ürünleri taşımak ve yemekleri gerekli sıcaklık veya soğuklukta muhafaza edebilen bir ürün olan araç iki bölümden oluşuyor. “Bu iki bölmeyi ayıran izolasyon duvarı var” diyen Topuz, “Aracın soğuk bölmesi +0°c / +5°c arasında, sıcak bölmesi ise 0°c / 90°c arasında tutuluyor. Yemekler servis edilene kadar iç sıcaklıkları en doğru değerde muhafaza oluyor ve götürülecek olan yere kadar bu değerler değişmiyor. Öte yandan dijital kontrollü konveyörlü pizza fırınının üretimine de başladık, programlı hafızalama, program dışı manuel çalışma olanağı, düşük elektrik tüketimi ve ürüne odaklanan pişirme sistemi sayesinde homojen pişirme sağlıyor. Ayrıca bu biraz sürpriz olsun istiyorum ancak çok detay vermeden ilk defa sizin derginizde duyurayım. Geleneksel tadı verecek kabiliyette olan endüstriyel ve ergonomik kullanım hızında kahve severlere yeni bir sürpriz yolda” ifadelerini kullanıyor. 

“Yeni yatırımlarımızla sektörün liderliğini korumaya devam edeceğiz” 

İlk hedeflerinin her zaman markalarını sektörde dünya lideri yapmak olduğunu dile getiren Bekir Topuz son olarak, “Olduğumuz yerde kalmak bile geriye gitmek demektir onun için hep daha fazlası için çalışıyor, üretiyoruz. Türk mallarının dünyada talep görüyor olması bizim için gurur. İleriye yönelik projelerimizde sektöre ses getirecek yeni ürünler yer alacak. Öte yandan son 1 yıldır dünya olarak zorlu süreçle mücadele halindeyiz. En büyük motivasyonumuz işimiz. Biz her zaman hız kesmeden çalışmaya ve üretmeye devam ettik. Yeni yatırımlarımızla sektörün liderliğini korumaya devam edeceğiz” diyor. 

Sosyal Medya'da Paylaşın