Eğitim hayatına başlamaya hazırlanan Acunmedya Akademi’de gastronomi bölümü de olacak!

NISANTASI UNIVERSITESI ACUNMEDYA AKADEMI, 7 HAZIRAN’DA MASLAK NEOTECH KAMPUSTE EGITIME BASLIYOR. AKADEMIDE UNLU TELEVIZYONCULARIN, DUAYEN SEFLERIN VE DIJITAL USTATLARIN YONETIMINDE UYGULAMALI EGITIMLER VERILECEK. ACUNMEDYA AKADEMI ILE ILGILI KONUSAN ACUN ILICALI, NISANTASI UNIVERSITESI ILE ‘OLAGANUSTU BIR BASARMA PLATFORMU’ KURMAYA KARAR VERDIKLERINI SOYLEDI(ISTANBUL-DHA).

Nişantaşı Üniversitesi Acunmedya Akademi, 7 Haziran’da Maslak NeoTech Kampüste eğitime başlıyor. Akademide ünlü televizyoncuların, duayen şeflerin ve dijital üstatların yönetiminde uygulamalı eğitimler verilecek. Acunmedya Akademi ile ilgili konuşan Acun Ilıcalı, Nişantaşı Üniversitesi ile ‘olağanüstü bir başarma platformu’ kurmaya karar verdiklerini söyledi.

DHA’da yer alan habere göre; akademinin kurulma hikayesine ilişkin Ilıcalı, “‘Dünyaya yön verenler hayalperestlerdir’. Çok sevdiğim ve doğruluğuna çok inandığım bir sözdür bu. Arkadaşlar, hayallerinizin peşinde koşmayı asla bırakmayın. Çok isteyin, çok çalışın, imkanları görün, değerlendirin, başarı kendiliğinden gelecektir. Ben öyle yaptım. Şimdi siz ‘hayalperestler’inde, hayallerinin peşinden koşabilmesi için Nişantaşı Üniversitesi ile birlikte olağanüstü bir başarma platformu olacağına inandığımız Acunmedya Akademi’yi kurmaya ve hayata geçirmeye karar verdik. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal ise şunları söyledi:

“Dünyada eğitim dönüşüyor. Artık kurumlar ve üniversiteler iş birliği içerisinde çalışmalı ve birlikte gençler için fayda üretmeliler. Bu vizyon ve hayal ile Acun Medya ile bu yolculuğa başladığımız için çok heyecanlıyız. Ezber bozan, yenilikçi programlarla Edu 5.0 anlayışımızı bu alana da taşıyacağız.”

Staj ve iş imkanı

‘Hayalin İşin Olsun’ mottosuyla yola çıkılan akademide ‘Televizyon, Gastronomi ve Dijital’ alanlarda uzman isimler eğitim verecek. Kişilerin önceden eğitimleri olsun, olmasın, bireylerin seçtikleri bu sektörlerden herhangi birinde tam şekilde hazır hale gelmeleri amaçlanıyor.  Eğitimle, yurt içi ve yurt dışı stajlar ve beraberinde gelen iş imkanlarının bütünleştirilmesi hedefleniyor.

Akademideki eğitimini tamamlayan kişiler, dünyada ve Türkiye’de geçerli Nişantaşı Üniversitesi onaylı Acunmedya Akademi Diploması’nı almaya hak kazanacak.

Detaylara akademinin internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Eğitimin içeriği şöyle:

Televizyon Bölümü:

– İleri Televizyonculuk Eğitimi

  Gastronomi Bölümü:

– Profesyonel aşçılık eğitimi

– Profesyonel Pastacılık ve Ekmekçilik Eğitimi

– Prochef Eğitimi

Dijital Bölümü:

– Dijital İçerik ve Yayıncılık Eğitimi

– Sosyal Medya Reklamcılığı Eğitimi

– Google Reklamcılığı Eğitimi

– CRM ve Salesforce Eğitimi

Sosyal Medya'da Paylaşın