Dünyanın en prestijli yarışması Bocuse d’Or Europe 2020’nin sonuçları belli oldu!

Dünyanın en prestijli gastronomi yarışmalarından Bocuse d’Or Europe 2020’de birincilik bayrağını bu sene şef Norveç’ten Christian André Pettersen kaldırdı.

Normalde Mayıs ayında yapılması planlanan Bocuse d’Or Europe 2020, dün itibariyle başladığı nefes kesen yarışmanın kazananlarını açıkladı. Dünyanın en prestijli gastronomi yarışmalarından olan Bocuse d’Or Europe 2020’de, birincilik bayrağını kaldırarak altın madalyanın sahibi şef Christian André Pettersen ile Norveç takımı oldu. Şef Ronni Mortensen eşsiz tabaklarıyla yarışmada gümüş madalyayı kazanan takım ise Danimarka oldu. Bronz madalyanın sahibi ise Şef Sebastian Gibrand ile İsveç oldu.

Türkiye ve İngiltere’nin çekilmesiyle birlikte 18 şefin hünerlerini sergilediği Bocuse d’Or yarışmasında şefler 5 saat 35 dakika içerisinde 2 farklı tabağı jürilerin onayına sundu. İlk tabağın teması Estonya bıldırcını iken ikinci tabağın teması ise genelde Güney Estonya’da yetişen yayın balığı oldu. Jüriler tarafından belirlenen 10 şef ise gelecek sene Lyon’da düzenlenecek olan Grand Finale’de ateşi bir kez daha açacaklar.

Sosyal Medya'da Paylaşın