Dünyaca ünlü Ukraynalı pasta şefi Dinara Kasko Patisserie by FoodinLife’ın kapağına konuk oldu!

Patisserie by FoodinLife’ın yeni sayısı çıktı. Kapak konuğumuz dünyaca ünlü pasta şefi Dinara Kasko oldu. Ukraynalı bir pasta şefi olan ve gastronomi dünyasında son zamanların trendi haline gelen 3D yazıcıda pastalarını yaratan Kasko, “Dünyayı daha tatlı ve lezzetli hale getirebildiğim için mutluyum” diyor.

Yeni sayımızda yine patisserie dünyasındaki son gelişmelerin izini sürdük. Dünyaca ünlü pasta şefi Dinara Kasko’yu kapağımıza taşırken; her ay sayfalarımıza renk katan Masabaşı Sohbetleri’nde birbirinden özel pastane markalarını ve hikayelerini ele aldık. Gurme önerilerine açtığımız “Gurmelerden” sayfalarımızı ise, dondurmalar süsledi. Öte yandan yeni markamız olan FSummit ile yine dünyada önemli bir organizasyona imza atmak için kolları sıvadık. Ve bu kez dünya turizminin en önemli destinasyonlarından biri olan Antalya’yı seçtik. 23-24 Haziran tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek olan FSummit Uluslararası Turizm Gastronomi Zirvesi’nde; dünyanın önde gelen; turizm, otel, gastronomi ve restoran sektörünün oyuncularını Antalya’da bir araya getirmeye hazırlanıyoruz. Öte yandan Türkiye’nin dünyadaki tanıtımına katkı sağlayan, Türkiye’nin en büyük markalarından olan ve dünyaca ünlü şefleri İstanbul’da bir araya getirerek Türk gastronomisi ile dünya gastronomisi arasında önemli bir köprü görevi üstlenen, Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 6.’sı, 6 Kasım 2021’de Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. İşte her sayısını büyük bir heyecan ve özveriyle hazırladığımız dergimizden bazı konu başlıkları…

“Dünyayı daha tatlı ve lezzetli hale getirebildiğim için mutluyum”

Ukraynalı bir pasta şefi olan ve gastronomi dünyasında son zamanların trendi haline gelen 3D yazıcıda pastalarını yaratan Dinara Kasko, her fırsatta sevdiği işi yaptığını dile getiriyor. 3D yazıcıdan çıkardığı modellerle pastacılık dünyasını farklı bir yola sokan Kasko ile büyük bir özenle yaptığı pasta tasarımlarını ve günümüzde pastacılığın hangi noktaya geldiğini konuştuk.

Çekirdekten müşteriye: Coffee Collective

Dünyanın neresinde olursanız olun sığınabileceğiniz tanıdık ritüeller vardır. Bunlardan biri şüphesiz kahve kültürü. Çekirdeklerin yetiştirilmesinden öğütülüşüne, hazırlanma tekniğinden özel bardağına kadar değişkenlik gösterebilir, şekilden şekle girebilir. Fakat kahve meraklılarını ve yalnızca sıcak bir atmosferde kaliteli bir kahve içmek isteyenleri ortak bir noktada buluşturan üçüncü dalga kahvecileri ise son yıllarda neredeyse her köşe başında görmek mümkün. Üçüncü dalga kahvecilerin Danimarka’daki rakipsiz adresi Coffee Collective ise yalnızca kahve üzerine çalışmıyor, isminin hakkını vererek adeta bir kahve kolektifi oluşturuyor.

Yaz aylarının serinleten lezzeti: Dondurma

Yaz aylarının en sevilen, serinletici ve birçok çeşidiyle her damağa hitap eden tatlısı dondurma… Sütlü, çikolatalı, meyveli ve daha akla gelmeyecek tüm çeşitleriyle sizleri mest edecek en iyi ve en leziz dondurmaları nerelerde bulacağınızı gurmelerimize sorduk.

Sosyal Medya'da Paylaşın