Dünyaca ünlü pasta şefi Yann Couvreur Patisserie by FoodinLife’ın kapak konuğu oldu!

Patisserie by FoodinLife’ın yeni sayısında kapak konuğu dünyaca ünlü pasta şefi Yann Couvreur oldu.

Yeni sayımızda yine patisserie dünyasındaki son gelişmelerin izini sürdük. Dünyaca ünlü pasta şefi Yann Couvreur’ı kapağımıza taşırken; her ay sayfalarımıza renk katan Masabaşı Sohbetleri’nde Bodrum gastronomisini ve pastacılığını ele aldık. Gurme önerilerine açtığımız “Gurmelerden” sayfalarımızı ise, profiteroller süsledi. Öte yandan yeni markamız olan FSummit ile yine dünyada önemli bir organizasyona imza atmak için kolları sıvadık. Ve bu kez dünya turizminin en önemli destinasyonlarından biri olan Antalya’yı seçtik. 9-10 Nisan’da Antalya’da düzenlenecek olan FSummit Uluslararası Turizm Gastronomi Zirvesi’nde; dünyanın önde gelen; turizm, otel, gastronomi ve restoran sektörünün oyuncularını Antalya’da bir araya getirmeye hazırlanıyoruz. Öte yandan Türkiye’nin dünyadaki tanıtımına katkı sağlayan, Türkiye’nin en büyük markalarından olan ve dünyaca ünlü şefleri İstanbul’da bir araya getirerek Türk gastronomisi ile dünya gastronomisi arasında önemli bir köprü görevi üstlenen, Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 6.’sı, 6 Kasım 2021’de Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. İşte her sayısını büyük bir heyecan ve özveriyle hazırladığımız dergimizden bazı konu başlıkları…

“Pastacı dükkânımı özgür olmak için açtım” 

Dünyaca ünlü pasta şefi Yann Couvreur, mutfakta sezonun taze ürünlerini kendisine rehber olarak görüyor. Sade reçeteler ve orijinal tarifler ile ürünlerinin tadını ön plana çıkaran şef Couvreur, imza tatlısı vanilya kremalı milföy ile adından sıkça söz ettiriyor.

Girişimci, tasarımcı, moda ikonu ama her şeyden önce bir Pastry Chef: Natsuko Shoji 

Asya’nın en iyi pasta şefi seçilmesiyle 2020 yılında hem göze hem damağa hitap eden kreasyonlarıyla damgasını vuran Natsuko Shoji, ilhamını moda dünyasından alarak, son 5 senedir Tokyo’daki özel davet ile girilebilen restoranı Été’de eşsiz tatlılarıyla sevenlerini büyülüyor.

Akışkan çikolata ve hamur işinin en sevilen hali: Profiterol 

Yumuşacık krema dolgulu hamur toplarının akışkan çikolata ile buluşturulması ile tatlı sevenlerin vazgeçilmezlerinden biri olan profiterolün neredeyse her çeşidini bulmak mümkün. Kremalısından dondurmalısına, orijinal sütlü çikolatalısından beyaz çikolatalıya en güzel profiterolün adreslerini gurmelere sorduk. 

Sosyal Medya'da Paylaşın