Dünyaca ünlü otel zinciri Radisson servisli dairelerle büyüyecek!

Uzun süreli konaklama ürünlerine yönelik yoğun talep dünya otelcilik devini de servisli dairelere yöneltti.

Radisson Hotel Group, önümüzdeki 5 yıl içinde, EMEA genelinde servisli daire portföyünü ikiye katlamayı planlıyor. Bugün servisli daireler, 45 tesis ve faaliyette olan ve geliştirilmekte olan 5.400’den fazla birimle grubun EMEA portföyünün yaklaşık %10’unu temsil etmektedir. Radisson Hotel Group, servisli dairelerini tek başına veya geleneksel otel işletmeciliğiyle birlikte karma kullanımlı bir geliştirme olarak işletmektedir. Servisli daireler, orta ölçekliden lükse kadar farklı segmentlere hitap etmek için mevcut Radisson Hotel Group’un marka portföyünün bir marka uzantısı olarak geliştirilecek.

Radisson Hotel Group İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Geliştirme Direktörü Elie Younes şunları söyledi: “Önemli ölçüde büyüme potansiyeline sahip, ilgi çekici ve riske uyarlanmış bir yatırım önerisi olarak gördüğümüz servisli dairelere ve uzun süreli konaklama ürünlerine yönelik yoğun talebi yıllardır araştırmaktaydık. Mevcut ekonomik iklimle ilgisi göz önüne alındığında, bu değer önerisi, son zamanlarda portföyümüzde daha iyi tanımlanmış olup, yatırımcılarımız için daha fazla fırsat ve misafirlerimiz için daha fazla olasılık içeren, bütünsel bir konsept sunmaktadır. Tüm paydaşlarımıza güncel kalmayı taahhüt ediyoruz. Radisson Hotel Group’un bu büyüme planı, hem otel hem de servisli daireleri tek bir oluşum veya bağımsız bir işletme olarak birleştirmenin heyecanıyla, tatil amaçlı ya da kısa veya uzun süreli iş seyahatlerinde, ev ortamı arayan müşterilerimize yönelik hizmet veren bu portföyü, 2025 yılına kadar ikiye katlamayı hedeflemek. Bu yeni büyüme, yeni bir görünüme ve değer mühendisliği yapılmış inşaat parametrelerine sahip çekici bir operasyonel ve ticari model içermektedir. Stüdyoların yanı sıra tam donanımlı mutfak, ebeveyn banyosu, 24 saat resepsiyon, temizlik hizmetleri, ilgi çekici sosyal ve ortak alanlar, çeşitli yiyecek ve içecek seçenekleri ile tek yatak odalı ve iki yatak odalı daireler sunmaktadır.

EMEA bölgesinin çoğunda bugüne kadarki en önemli büyüme hedeflerini temel alan Radisson Hotel Group, yakında Paris, Amsterdam, Dubai, İstanbul, Larnaka, Cortina, Kahire ve Riyad’da, yeni servisli daire birimleri açmayı ve Almanya’da yeni açılışlar yapmayı planlıyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın