Dünyaca Ünlü Gastromasa İstanbul Gastronomi Konferansı ‘Miras’ Teması ile 13-14 Kasım’da 9. kez Haliç Kongre Merkezi’nde!

Türkiye ile dünya gastronomisi arasında köprü görevini sürdüren ve dünya gastronomi etkinlikleri içerisinde ilk iki sırada yer alan, bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Gastromasa İstanbul Uluslararası Gastronomi Konferansı & Fuarı, 13-14 Kasım 2024 tarihlerinde “Legacy” (Miras) teması çerçevesinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

IX. Gastromasa İstanbul Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı içerisinde yer alacak Gastromasa Hospitality, Gastromasa Bar ve Gastromasa Pastry konseptleri, sektöre yön veren dünyaca ünlü gastronomi profesyonellerini aynı çatı altında yeniden bir araya getirecek.

Dünyaca ünlü 60dan fazla şef ve pastry şef, 30dan fazla barista, sommelier ve miksolojist; Türkiye’den konusunda uzman 250+ profesyonel konuşmacı, turizm ve ağırlama sektörünün en önemli yatırımcıları, ünlü şefler, gastronomi profesyonelleri, genel müdürler, F&B müdürleri, satın alma müdürleri ve birçok isim IX. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yer alma fırsatına sahip olacak.

Gastromasa Konferansı
Dünyaca ünlü şefler, restoranları ve mutfakları için önem taşıyan ve bu yıl konferansın temasını oluşturan ‘Legacy’ teması ile gastronomik miraslarının zenginliği, farklı kültürlerin ve iklimlerin yansıması olan bölgesel mutfaklarının çeşitliliği ile ilgili hikayelerini paylaşacaklar.

Gastromasa Hospitality
Turizm ve ağırlama sektörünün en önemli temsilcilerinin yer alacağı Gastromasa Hospitality konsepti ile, turizm ve ağırlama sektörünün en önemli yatırımcılarını, ünlü şefleri, gastronomi profesyonellerini ve alanında uzman, önemli isimleri bir araya getirecek.

Gastromasa Bar
Gastromasa Konferansı içerisinde yer alacak olan Gastromasa Bar konseptimiz ile dünyaca ünlü, ödüllü sommelierler ve miksolojistler ‘legacy’ çerçevesi içerisinde hikayelerini ve en son trendleri paylaşacaklar. Bar ve içeceklerin önemi, kalitesi ve menüleri üzerine gerçekleşecek ilgi çekici workshop’lar ile konuklara benzersiz bir deneyim yaşatacaklar.

Gastromasa Pastry
Eşsiz yeteneklerin sergileneceği, yeni pastacılık trendlerinin ele alınacağı ve sektördeki önemli çalışmaların konuşulacağı Gastromasa Pastry konsepti ile pastacılık ekipmanlarının ve ürünlerinin önemi, pastacılık sektöründe yaratıcılığın arttırılması gibi konularda pastacılık sektörüne yön veren dünyanın ünlü şeflerini bir araya getiriyor.

Gastromasa Gastronomi Konferansı boyunca misafirler dünyanın yıldız şeflerini aynı anda görme fırsatına sahip olurken, stantları ile katılım gösteren firmaların yeni ürünlerini deneyimleme, workshopları izleme fırsatına da sahip olacaklar.

Bu nedenle, gastronomi mirası, sadece lezzetlerin değil, kültürel değerlerin, tarihsel bilgilerin ve kültürel mirasın ve bağların korunması açısından önemli bir rol oynayacak. Dünyanın dört bir yanında, bu mirasın yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması, sadece yemek kültürümüzün değil, insanlık tarihimizin de sürdürülebilirliğinde hayati bir rolün keşfedilmesine olanak sağlayacak.

Siz de Gastromasa Konferansı’nda yerinizi alarak, bu eşsiz fırsatı deneyimlemeye hazır olun!

Sosyal Medya'da Paylaşın