Daniel Humm ve Claridge’s, vegan menü anlaşmazlığı üzerine yollarını ayırıyor

Şef Daniel Humm, menüde bitki bazlı değişiklikler yapmak istese de, bu adımı Claridge’s tarafından desteklenmedi. Otelin vegan menü vizyonunu reddetmesinin ardından İsviçreli şef ve Claridge’s yollarını ayırıyor. Daniel Humm’un vizyonuna saygı duyduklarını söyleyen otel yetkilileri, bunun “izlemek istedikleri yol olmadığını” belirtirken Humm ise, ilkelerinin her şeyden önemli olduğunu söylüyor.

Söz konusu ayrılık üzerine açıklama yapan otel yetkilileri, “Daniel’in benimsemeye karar verdiği ve şimdi Londra’ya tanıtmak istediği tamamen bitki bazlı bir menüye tamamen saygı duyuyor ve anlıyoruz. Ancak şu anda Claridge’s’te takip etmek istediğimiz yol bu değil ve bu nedenle ne yazık ki karşılıklı olarak yollarımızı ayırmaya karar verdik” dedi. Geleneksel İngiliz lüksünü mutfağına yansıtan otel yönetimi, vegan bir menünün devamlı müşterilerini yabancılaştıracağından endişe ediyor.

Haberi sosyal medya hesabından paylaşan Daniel Humm ise, “Bu misyonun ve inandığımız şeyin arkasında durmak en önemli şeydir. Maalesef taviz verebileceğimiz bir şey değil” diyerek gelecekte bitki bazlı beslenmenin yaygınlaşacağına dikkat çekiyor, “Gelecek benim için bitki temelli. Dünyanın değiştiği ve bizim de onunla birlikte değişmemiz gerektiği hiç bu kadar net olmamıştı.”

Sosyal Medya'da Paylaşın